R. szk. 2018/2019

Papież Jan Paweł II Apostołem naszych czasów.
Spotkanie z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

13 kwietnia 2018 r. dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w spotkaniu z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem - wieloletnim osobistym sekretarzem Papieża Jana Pawła II. Spotkanie było adresowane do wszystkich, którym bliska jest osoba św. Jana Pawła II, do nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Odbyło się w auli  Kard. S. Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Ks. kardynał wygłosił wykład na temat: „Litania do św. Jana Pawła I - Portret Apostoła naszych czasów”, w którym zaakcentował duchową obecność Świętego w życiu Kościoła. Zwrócił szczególną uwagę na wartości, jakimi żył i kierował się Jan Paweł II. Nazwał Papieża uosobieniem pracowitości, człowiekiem modlitwy, wielkim przyjacielem młodzieży, głoszącym cywilizację miłości i  upominającym się o ludzi słabszych. Ks. kard. S. Dziwisz mówił, że nasze prośby są zapisywane w sercu świętego Jana Pawła II i warto z nim prowadzić dialog. Zachęcał, abyśmy wdrażali w codzienność dziedzictwo Wielkiego Rodaka, a dla nas Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.