R. szk. 2018/2019

czyli jednej z najpiękniejszych i wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ponadczasowe przesłanie „Opowieści wigilijnej” dało młodym widzom do myślenia. Główny jej bohater to stary, samotny skąpiec Ebenezer Scrooge, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia, a dla majątku poświęcił miłość ukochanej dziewczyny, własne zdrowie i szacunek w oczach ludzi. Dzięki cudownym odwiedzinom Bożonarodzeniowych Duchów przechodzi przemianę w człowieka pełnego dobroci i życzliwości dla innych oraz razem z rodziną obchodzi Boże Narodzenie. Zrozumiał, że majątek to nie wszystko.

„Opowieść wigilijną” mogliśmy obejrzeć dzięki aktorom Sceny Polskiej Teatru z Czeskiego Cieszyna, którzy odwiedzili tego dnia Lublin. Ich świetna gra, obrotowa scenografia, stroje z epoki pisarza, ciekawa oprawa muzyczna i efekty świetlne oraz polskie kolędy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Spektakl wszystkim bardzo się podobał i na pewno pozostanie na długo w pamięci widzów. Miłą niespodzianką była też obsada. Nikt nie spodziewał się, że wśród aktorów wystąpi popularna wśród młodych widzów Joanna Litwin, serialowa „Gruszka”. Nie obyło się więc bez autografów i wspólnych zdjęć.

Kolejnym punktem wyjazdu wzbudzającym wiele emocji była wizyta w LaserCity. Uczestnicy wycieczki przed wyjściem na tzw. arenę zostali poinformowani o zasadach bezpiecznej gry w laserowy paintball oraz punktacji. Następnie zostali wyposażeni w kamizelki połączoną z bronią, w których umieszczone były czujniki reagujące na strzały przeciwnika. Po wyjściu na „arenę” tworzącą system labiryntów, można było poczuć się jak w wirtualnej grze, zmierzyć się w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca i sprawdzić swój refleks. Nastrój gier wprowadzały efekty oświetleniowe (półmrok, lampy UV, ledy), dźwiękowe (np. syreny), unoszący się dym i odpowiednio dobrana muzyka. Wszystkie te elementy działały na wyobraźnię i zmysły uczestników, którzy przeżywali emocje związane z rywalizacją i wygraną. Czas szybko mijał i z poczuciem nie do końca wypełnionej misji opuszczaliśmy to miejsce. Na pewno tam wrócimy.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że wyjazd był udany oraz że był to niezapomniany, wspólnie spędzony czas integracji i relaksu.

Oprac. i zdjęcia: Anna Dygulska