R. szk. 2018/2019

6 czerwca 2018 r. uczniowie: Wiktoria Karbowniczek, Emilia Batyra, Wiktor Kasprzak z klasy VI a oraz Wiktoria Karczmarska, Estera Wardak i Jakub Ścibor z klasy II dG reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym w Lublinie z okazji Święta Szkoły Podstawowej nr 51, połączonym z nadaniem bibliotece szkolnej imienia ks. prof. Tadeusza Stycznia. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, a następnie przeszliśmy do budynku szkoły, w której odbyła się część artystyczna pt. „Pięknie żyć…”przygotowana przez uczniów i nauczycieli SP 51. Bardzo ciekawym punktem programu były wspomnienia o ks. prof. T. Styczniu - przyjacielu i współpracowniku Św. Jana Pawła II, których każdy słuchał z wielkim zaciekawieniem. Pod koniec odbyło się wręczenie nagród laureatom Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy pod hasłem „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II - II Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny”, w którym wyróżniona została Uczennica naszej szkoły Julia Książek z klasy V c. Do udziału w konkursie przygotowywała Julię pani Teresa Okoń. Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się na poczęstunek, a później w dobrych nastrojach wróciliśmy do Łęcznej.

Oprac. Estera Wardak z klasy II d gimnazjum