R. szk. 2017/2018

W piątek 19 stycznia klasy III b, III c, III d przygotowały kolejny Dzień Zdrowia w naszej szkole. Była to akcja promująca suszone owoce i zawarte w nich minerały i witaminy, które mogą być zdrową alternatywą dla niezdrowych słodyczy.

Akcja odbyła się pod hasłem „Suszone owoce jemy, zdrowo żyjemy i uczyć się chcemy”. Dzieci przygotowały plakaty promocyjne, ulotki i stroje nawiązujące do tematu oraz zdrowy poczęstunek składający się z bogatych w wapń, fosfor, miedź, żelazo, potas, błonnik, a także witaminy suszonych owoców, orzechów, płatków i ziaren. W piątek 19 stycznia klasy III b, III c, III d przygotowały kolejny Dzień Zdrowia w naszej szkole. Była to akcja promująca suszone owoce i zawarte w nich minerały i witaminy, które mogą być zdrową alternatywą dla niezdrowych słodyczy. Akcja odbyła się pod hasłem „Suszone owoce jemy, zdrowo żyjemy i uczyć się chcemy”.

Dzieci przygotowały plakaty promocyjne, ulotki i stroje nawiązujące do tematu oraz zdrowy poczęstunek składający się z bogatych w wapń, fosfor, miedź, żelazo, potas, błonnik, a także witaminy suszonych owoców, orzechów, płatków i ziaren. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i szczerym poparciem uczniów, którzy z ochotą częstowali się zdrowymi smakołykami. Może te dobre praktyki żywieniowe zaniosą do domu, by stały się codziennością… Przy tej okazji organizatorzy akcji promowali też książki z naszej szkolnej biblioteki o tematyce prozdrowotnej. Była to kolejna okazja do nauki i zabawy.

Opracowały: E.Żelechowska, B. Słomka, M. Olech