“Ten głód, aby wiedzieć więcej,

budzi mnie każdego dnia.

Burczy w głowie ogromnym znakiem zapytania - czego się dzisiaj nauczę…”

Do naszej szkoły uczęszcza wielu uzdolnionych uczniów. Niektórzy uzyskują wspaniałe wyniki w nauce, inni zaś zachwycają talentem plastycznym, muzycznym lub sportowym. W bieżącym roku szkolnym wielu uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, a najlepsi z nich 24 czerwca 2021 r. otrzymali Nagrodę Burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce.  W tej jakże ważnej uroczystości towarzyszyli im rodzice oraz Pan dyrektor.

Poznajmy nazwiska tych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce  wśród uczniów danego pionu klasowego, oprócz tego nie mieli nieusprawiedliwionej absencji oraz przestrzegali powszechnie obowiązujące normy społeczne i godnie reprezentowali szkołę:

1. Mikołaj Mróz -  klasa 4b, średnia 5,73, zachowanie wzorowe,
  2. Aleksandra Kwietniewska - klasa Va, średnia 5,38, zachowanie wzorowe,
  3. Stefan Jaroszek -  klasa VIf, średnia 5,62, zachowanie wzorowe,
  4. Maja Jakubowska - klasa 7c, średnia 5,5, zachowanie wzorowe,
  5. Wiktor Proć -  klasa 8b, średnia 5,21,  zachowanie wzorowe.

Najstarszy z wyróżnionych - Wiktor Proć  to nasz wyjątkowy uczeń, któremu matematyczne zawiłości nie sprawiają większych kłopotów, co potwierdził, uzyskując tytuł  laureata Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie na szczeblu wojewódzkim.  Wiktor uzyskał najwyższy wynik - 39 punktów na 40 możliwych.

Gratulujemy naszym prymusom i życzymy nieustającego apetytu na wiedzę.

Opr. Monika Okońska

Fot. Witold Muszyński