„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.”

Paul Morphy

Zgodnie z tą sentencją oraz priorytetami Ministerstwa Oświaty w kształceniu dzieci, w naszej szkole w mijającym roku szkolnym prowadzone były zajęcia szachowe w dwóch grupach. Uczniowie starsi rozwijali i doskonalili swoje umiejętności pod fachowym okiem pana Waldemara Jagiełło, a pierwszoklasiści pod okiem pani Moniki Mizur-Lachowskiej w ramach zajęć świetlicowych.

Podsumowaniem całorocznej pracy był Szkolny Turniej Szachowy, który został przeprowadzony w dniu 12.06.2018r. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, w których udział wzięli następujący uczniowie

Klasy 0-III

• I miejsce – Karol Graboś
  • II miejsce – Nikodem Dejko
  • III miejsce – Wiktor Mazurek

Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Gratulujemy mistrzom i zapraszamy do udziału w tych, jakże wszechstronnie rozwijających zajęciach, w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: W. Samborska, W. Jagiełło.