25 kwietnia 2018r. uczniowie kl. 6c udali się na wycieczkę do Lublina. W ramach tego jednodniowego wyjazdu odwiedzili Dom Słów oraz Park Trampolin.

Dom Słów to instytucja artystyczno-edukacyjna promująca proces powstawania książki i czytelnictwo. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanych tam warsztatach kaligrafii, podczas których poznawali technikę pięknego pisania, samodzielnie wypróbowywali proste narzędzia kaligraficzne
i doskonalili tą zapomnianą dziś umiejętność. Z kolei podczas warsztatów introligatorskich poznali technikę szycia książek oraz przygotowania i zdobienia oprawy. Obejrzeli maszyny i urządzenia, które były wykorzystywane w procesie produkcji książek i mieli okazję je obsługiwać. Ponadto, każdy samodzielnie wykonał notes.

W Parku Trampolin, pod czujnym okiem trenerów uczniowie 6c wzięli udział w zajęciach integracyjnych kształcących umiejętności sportowe. Nauka skakania oraz wykonywanie salt dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Uczestnicy wyjazdu wrócili do domu bardzo zadowoleni.

oprac. Beata Kołodziej