Mistrzowie z klasy VII D

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

Jan Paweł II, Jasna Góra 1983 r.

Szkoła jako wielowymiarowa i interdyscyplinarna instytucja ma za zadanie wspierać oraz rozwijać, a także promować zainteresowania naszych uczniów. Nie od dziś wiadomo, że w murach naszej placówki kryje się wiele talentów. Żywym przykładem na to oraz świadectwem realizacji pasji jest dwóch uczniów z klasy VII D: Dawid Biały i Filip Pietrzak. To właśnie oni realizują się oraz osiągają znaczące sukcesy w dwóch zgoła odmiennych, ale równocześnie ważnych dziedzinach, jak sport oraz muzyka. W związku z tym warto krótko przedstawić pasje i sukcesy naszych uczniów.

Dawid Biały – nadzieja polskiego kolarstwa
Dawid interesuje się kolarstwem od 4 lat. Jego pierwszy udział w zawodach odbył się dwa lata temu temu. Początkowo ścigał się w kolarstwie MTB, gdzie kilkukrotnie stawał na podium ogólnopolskich zawodów, m.in. Poland Bike Marathon oraz Mazovia MTB Marathon. Od 2023 r. jest w klubie kolarskim BSK Biłgoraj, a jego trenerem jest Radosław Wasilewski. Uczeń trenuje 5-6 razy w tygodniu kolarstwo szosowe oraz bierze udział w zgrupowaniach i wyścigach takich jak Puchar Polski. Na co dzień aktywnie przygotowuje się do startu w Tour de Pologne Junior.

Najważniejsze osiągnięcia Dawida:

II miejsce w Lotto Poland Bike Marathon
II miejsce w Mazovia MTB Marathon
I miejsce w Maraton po Ziemi Biłgorajskiej
III miejsce w XC Kruk Cup Janów Lubelski
XXV miejsce w Tour de Pologne Junior
I miejsce Poland Bike Marathon w Legionowie
I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym – jazda parami na czas

Filip Pietrzak – wschodząca gwiazda muzyki
Pasją Filipa jest muzyka. Chodzi na zajęcia wokalne oraz zajęcia taneczne od 6 roku życia. Swój warsztat wokalny doskonali pod okiem pani Anety Dąbskiej w Studiu Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych na szczeblach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego największym osiągnięciem jest zdobycie Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki DEBIUT Siedlce 2023. Filip zdobył nagrodę Jury, a zarazem został laureatem stypendystą Enei Akademii Talentów 2024 w Poznaniu, którego patronatem honorowym jest Minister Edukacji i Nauki. Uczeń dostał także stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2023 od Prezydenta Miasta Lublin oraz został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia artystyczne w 2023 roku. Kocha wyzwania i chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Śpiew pozwala mu wyrazić siebie, dlatego stara się wybierać utwory, w których może przekazać swoje emocje. Oprócz śpiewu uwielbia tańczyć taniec nowoczesny, w którym również wraz z grupą Cheers odnosi sukcesy. Lubi także grać na fortepianie. Lekcji gry na tym instrumencie udziela mu pani Joanna Podgórniak. Warto dodać, że Filip zawsze chętnie pomaga innym. Bierze udział w akcjach charytatywnych, na których dodatkowo wykonuje utwory w szczytnych celach, a także prężnie działa w Samorządzie Uczniowskim. Swoją przyszłość chce związać z muzyką i spróbować swoich sił na Akademii Muzycznej.

Najważniejsze osiągnięcia Filipa w 2023/2024 r.

Grand Prix w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Debiut Siedlce 2023
Laureat I stopnia w XIX International Autumn Contest Digi-Form-Art.online November 2023
Laureat I stopnia w XIX International Autumn Contest…OF Art online Star Brige Maladives November 2023
Laureat I Stopnia w XXIX Międzynarodowym Konkursie DIGI-TALENTY LATO 2023
Laureat I stopnia w Contest OF ART. XI International MAY 2023 STAR BRIGE CUBA 1 miejsce w Konkursie Wokalnym 4 PORY ROKU Dla Ciebie 2024
I miejsce w Międzynarodowym Konkursie “Karawana Kultury” 2024
I miejsce w V Jubileuszowym, Międzynarodowym, Polonijnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej I Młodzieżowej Bierzwnik 2024
I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Bajkowej w Lublin 2024
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ” Pod Choinką”
II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Śpiewaj Razem Z Nami
II miejsce w Powiatowym Konkursie Świątecznym “Zaśpiewajmy Jezuskowi”

Jesteśmy dumni, że w murach naszej szkoły znajdują się tak zdolni młodzi ludzie. Życzymy Wam dalszych sukcesów! Cieszymy się, że wasza ciężka i niestrudzona praca owocuje w postaci licznych sukcesów.

Oprac. Weronika Winiarska we współpracy z P. Agatą Białą i P. Agnieszką Pietrzak