Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

 

„Zło dobrem zwyciężaj” – kwiaty dobrych uczynków dla Świętego Jana Pawła II

 

Rokrocznie nasza „Czwórka” 18 maja, w dniu urodzin Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II przeżywa Święto Patrona. W tym roku uroczystość pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj” rozpoczęliśmy wspólnym marszem na czele z pocztem sztandarowym do kościoła pw. Św. Barbary w Łęcznej, gdzie odbyła się  Msza Święta w intencji społeczności szkolnej sprawowana przez ks. Pawła Grzebalskiego. Eucharystia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i pieśnią „Zjednoczeni w Duchu”. W homilii ks. celebrans nawiązał do osoby Patrona - Świętego Jana Pawła II i wartości, które wypływają z Jego nauczania. W darze przedstawiciele naszej społeczności ofiarowali: zapaloną święcę, kwiaty jako wyraz wdzięczności, serca symbolizujące dobre czyny zaniesione przez przedstawicieli poszczególnych klas, nauczanie naszego Patrona zebrane w encyklikach, listach i homiliach. Dyrekcja Szkoły złożyła w darze chleb i wino wraz z  prośbą, abyśmy każdego dnia przezwyciężali zło i kierowali się prawdą, dobrem i pięknem.  Przejawem naszej łączności z Patronem było wspólne odśpiewanie jego ulubionej pieśni „Barki” przy akompaniamencie s. Magdaleny Zawadzkiej i p. Bożeny Kozyry.  Po powrocie z kościoła wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia na temat wartości, a szczególnie – wartości dobra w naszym życiu. Owocem tej pracy są kwiaty dobroci: wyraz wdzięczności dla Patrona oraz symbol naszych dobrych czynów okazywanych innym. Prace wykonane przez uczniów udekorowały naszą szkołę przy wizerunku Patrona - Świętego Jana Pawła II.

Dziękując za osobę Wielkiego Polaka dyrekcja szkoły: p. Sławomir Winiarski, p. Bożena Grzesiuk i p. Anna  Górecka, złożyła kwiaty przy pomniku Świętego Jana Pawła II na Placu Trzeciego Tysiąclecia przy parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Kierując się nauką naszego Patrona chcemy uczyć nowe pokolenia, jak być dobrym. Człowiek dobry, to człowiek szczęśliwy „…. nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

  • Oprac. G. Iwanek, T. Okoń i M. Winiarska
  • Fot. Wiktor Bondos kl. VIII b oraz Witold Muszyński
  • Filmowanie Jakub Woronowicz, Maja Jurczuk kl. 4a oraz Szymon Kopyciński, Kacper Gora kl. VIII b
  • Wywiad Wiktor Bondos kl. VIII b


Relacja filmowa z uroczystości

Wywiad z dyrektorem szkoły

 

 

 

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.