images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Został rozstrzygnięty etap szkolny IX Wojewódzkiego Konkursu Szkolnego pt.: „Bądź bezpieczny na drodze" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży na drodze.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, w których często uczestniczą dzieci i młodzież. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. W tym celu   prowadzimy konkursy związane z bezpieczeństwem na drodze, takie jak konkurs „Bądź bezpieczny na drodze”.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. W grupie szkolnej udział  wzięło 47 uczniów z klas II - VII, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej oraz programowania w Scratchu. Temat konkursu miał kształtować zachowanie się dzieci i młodzieży na drodze.

W kategorii literackiej uczniowie pisali wiersze i opowiadania na temat bezpieczeństwa na drodze. W kategorii plastycznej wykonali prace plastyczne, takie jak plakaty czy rysunki, które przypomniałby o zasadach bezpieczeństwa na drodze.  W kategorii tworzenia w Scratchu uczestnicy tworzyli interaktywne gry, związane tematycznie z konkursem.

Wyniki etapu szkolnego
IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZKOLNEGO pt.: „Bądź bezpieczny na drodze"
pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

• Hubert Fedoruk kl. 4E
  • Wiktoria Łyskawa kl. 4e,
  • Adam Kanaszewski kl. 4e

3) Skrypty  wykonane w języku kodowania Scratch – dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej

• Jan Jurczykowski kl, 5c
  • Mikołaj Mróz kl. 6b
  • Mateusz Nowak kl. 5c

Wyróżnienia:

• Kinga Wrońska  kl. 6b
  • Kornel Josicz kl. 5a
  • Jakub Wołos kl. 6e
  • Oskar Ostapiuk kl. 6b
  • Dominik Wawer kl. 6d
  • Marcin Pacek kl. 4a

Informujemy, że prace laureatów zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkurs dziękujemy a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy osiągniętego wyniku.

Oceny prac dokonała komisja w składzie: Grażyna Iwanek, Magda Roczon, Monika Milanowska, Waldemar Jagiełło, Weronika Winiarska, oraz Witold Muszyński

Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się w po 20 kwietnia.

Opracował: Witold Muszyński – koordynator konkursu

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.