images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Uczniowie klas czwartych w ramach zajęć pozalekcyjnych korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości i ćwiczyli przeprowadzanie wywiadów.

Zajęcia pozalekcyjne to ważny element procesu edukacji, który umożliwia uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i umiejętności w różnych dziedzinach. W klasie 4 uczniowie mają już pewne doświadczenie w nauce, dlatego warto zaoferować im zajęcia, które pozwolą na rozwijanie kompetencji społecznych i umiejętności technicznych.

Jednym z interesujących pomysłów na zajęcia pozalekcyjne jest przeprowadzenie wywiadów. Uczniowie mogą rozmawiać ze sobą na różne tematy, na przykład na temat swoich zainteresowań, pasji, ulubionych książek, filmów lub gier komputerowych. Takie wywiady to doskonała okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej.

Aby umożliwić uczniom przeprowadzanie wywiadów w profesjonalny sposób, warto wykorzystać specjalistyczny sprzęt wideo. Kamery cyfrowe i mikrofony bezprzewodowe umożliwią nagrywanie rozmów w wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Dzięki temu uczniowie będą mogli uzyskać materiały wideo, które mogą być wykorzystane w innych projektach szkolnych lub na stronie internetowej szkoły.

Przeprowadzanie wywiadów ma wiele zalet. Po pierwsze, uczniowie uczą się słuchać i zadawać pytania, co jest niezwykle ważne dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Po drugie, dzieci uczą się pracy w grupie i rozumieją, jak ważna jest współpraca i wzajemne wsparcie w osiąganiu celów. Po trzecie, uczniowie uczą się obsługiwać nowoczesny sprzęt techniczny, co pozwala na rozwijanie umiejętności cyfrowych.

Zajęcia pozalekcyjne w klasie 4 są niezwykle ważne dla rozwoju umiejętności społecznych i technicznych uczniów. Przeprowadzanie wywiadów z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wideo to doskonała okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, pracy zespołowej oraz umiejętności technicznych. Dzięki takim zajęciom uczniowie mają szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, co może pozytywnie wpłynąć na ich przyszłe kariery zawodowe.

Opr. Witold Muszyński

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.