images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W czasie ferii zimowych uczniowie z klas 4-8 brali udział w 5 dniowych warsztatach fotograficznych i programowania. Fotografia i kodowanie to świetne zajęcie na ferie zimowe, ponieważ pozwala na rozwijanie kreatywności i uczenie się nowych umiejętności.

W ramach zajęć uczestnicy poznali  obsługę zaawansowanych aparatów fotograficznych, zasady prawidłowej ekspozycji i technikę kompozycji zdjęć. Wizyta w Zakładzie Fotograficznym „Kodak-Express” w Łęcznej pozwoliła uczniom na poznanie procesów obróbki zdjęć, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz zasad fotografowania w atelier. W Centrum Kultury w Łęcznej zwiedzili aktualnie prezentowaną wystawę. Podczas wycieczki po mieście uczniowie sporządzali dokumentację fotograficzną Łęcznej.

W drugim dniu udaliśmy się do Lublina, gdzie fotografowaliśmy zabytki Starego Miasta. Zwiedziliśmy też wystawę Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Nasze zajęcia w Lublinie odbyły się we współpracy z Panami Grzegorzem Pawlakiem i Krzysztofem anin Kusko - członkami Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na zakończenie warsztatów fotograficznych odbyło się spotkanie w pracowni komputerowej, gdzie dokonaliśmy obróbki swoich zdjęć. Wybraliśmy również najlepsze prace na konkurs fotograficzny zorganizowany dla uczestników warsztatów. W szkolnym atelier wykonaliśmy zdjęcia z zastosowaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

W okresie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się również dwudniowe zajęcia warsztatowe z kodowania. Kodowanie pozwala na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i pracy z komputerem. Warsztaty te pozwoliły uczniom poznanie podstaw programowania oraz stworzenie własnego projektu. W ramach nich młodzi informatycy poznali działanie płytki BBC Micro:Bit oraz metodę konstruowania prostych robotów w oparciu o tekturowe konstrukcje. Zajęcia z budowy helikoptera z kartonu przyczyniły się do rozwijania umiejętności manualnych, kreatywności oraz planowania i projektowania.

Zajęcia przeprowadzili:

• Witold Muszyński – koordynator i prowadzący zajęcia
  • Grażyna Iwanek, Monika Milanowska – współpraca przy organizacji zajęć, opieka na wycieczkach

Warsztaty fotograficzne

Zajęcia warsztatowe z kodowania.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.