images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Ostatni dzień zajęć edukacyjnych, przed świętami Bożego Narodzenia, tradycyjnie już w naszej szkole jest dniem wyjątkowym.

Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli Jasełka przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów. Następnie wszyscy udali się do swoich sal. Dzięki pomocy rodziców uczniów w wielu klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Pojawiły się również własnoręcznie ozdobione przez dzieci pierniki! Pięknie udekorowane sale i stoliki na których nie zabrakło dodatkowego nakrycia oraz sianka pod obrusem, zachęcały do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek oraz dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Na tym jednak nie koniec! Uczniowie przygotowali także kartki świąteczne, pisali życzenia, wykonywali plakaty świąteczne, rozwiązywali zagadki, łamigłówki, quizy świąteczne. Wspólne spotkanie stało się okazją do pokazania swoich umiejętności i talentów np. gry na flecie czy dzwonkach.

Wszystkim życzymy radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą rodzinne, pełne ciekawych rozmów, czułych gestów i pełne uśmiechu.
Niech mały Jezus przyniesie do naszych domów to, czego potrzebujemy najbardziej!

nauczyciele klas 1-3

Wigilia w klasie 3B

"Cicha noc, święta noc
pokój niesie ludziom wszem..."

20 grudnia 2022 r. tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej klasie odbyła się wspólna Wigilia z rodzicami. Uczniowie wcielili się w role Aniołów, którzy szukali odpowiedniego miejsca na przyjście Małej Dzieciny. Rodzice mieli nie lada wyzywanie, aby sprostać oczekiwaniom swoich Aniołków, którzy poprosili swoje mamy o zaśpiewanie kolędy „Lulajże Jezuniu” i utrzymanie światła palącej świecy, a tatusiów o ubranie choinki czy ochronienie ich przed złem tego świata - diabełkiem. Przedstawienie uświetnił również taniec dzieci z lampionami do piosenki „Noel”, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Przy blasku choinki zebraliśmy się wszyscy wokół stołu, przeczytaliśmy fragment z Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Następnie usiedliśmy przy stole zastawionym świątecznymi smakołykami: barszczem z krokietami oraz pysznymi pierniczkami, piernikiem i sernikiem. Śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy i cieszyliśmy się wspólnie spędzonymi chwilami w gronie najbliższych. To był wyjątkowy dzień dla całej naszej klasy i pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych świątecznych marzeń.

Opr. Katarzyna Dworak

Klasa II b na spotkaniu świątecznym w bibliotece publicznej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Filia nr 3 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej zorganizowała spotkanie świąteczne dla dzieci, w którym uczestniczyli uczniowie kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 4. W pięknie udekorowanej sali bibliotecznej spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewania pastorałki „Bosy Pastuszek”. Prowadząca spotkanie p. Ewa przeczytała dzieciom opowiadanie „Dziecię w żłobie” z książki L. Rocka – „W czasach Jezusa” i opowiedziała jak wyglądało miejsce narodzin Jezusa. Z zapartym tchem dzieci wysłuchały też niezwykłej opowieści A. Niedźwiedzia i N. Usenko pt.: „Anioł Bożego Narodzenia” z książki „Boże Narodzenie” A. Sójki – Leszczyńskiej. Z zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie o dawnych potrawach i zwyczajach wigilijnych. Z dużym zapałem uczniowie odgadywali zagadki świąteczne. Aby przekazać iskierkę dobrych życzeń, dzieci otrzymały kartki świąteczne do wysłania dla swoich bliskich i przyjaciół. Świątecznego klimatu spotkaniu nadały aromatyczne pierniczki i wystawka prac plastycznych dzieci.

Opr. Wioletta Tchórzewska

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.