Start

Marcel Gugułka uczeń klasy III C wywalczył srebrny medal na odbywających się Mistrzostwach Świata we włoskim Lido di Jesolo.

W turnieju wzięło udział ponad 2000 zawodników z ponad 60 krajów. Polskę reprezentowało ponad 200 zawodników. Droga jaką przebył Marcel, aby móc wziąć udział w Mistrzostwach, była bardzo trudna i pełna wyzwań. Chcąc zakwalifikować się na taką imprezę konieczne było zdobycie Mistrzostwa lub Vice Mistrzostwa swojego kraju. Przygotowania trwały już od wiosny. Z początkiem czerwca podczas odbywających się Mistrzostw Polski w Bałtowie Marcel stanął na najwyższym podium. Dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie miejsce w Kadrze Polski Dzieci i został powołany na Mistrzostwa Świata.

Od momentu podjęcia decyzji o wyjeździe na Mistrzostwa zaczęła się bardzo ciężka praca. Uczeń naszej szkoły  trenował 5 razy w tygodniu. Oprócz tego wyjeżdżał na obozy, zgrupowania oraz szkolenia. Okres przygotowawczy był uczciwie przepracowany pod każdym aspektem sportowym. Był to pierwszy wyjazd Marcela na turniej takiej rangi, w którym niewątpliwie odniósł ogromny sukces. Po bardzo emocjonującym pojedynku ćwierćfinałowym Marcelowi udało się pokonać dobrze dysponowanego zawodnika z Bułgarii, po tym pojedynku już miał zapewniony medal Mistrzostw Świata. Kolejnego dnia w pojedynku półfinałowym zmierzył się z Węgrem. Nasz mały zawodnik stanął na wysokości zadania i po świetnej walce zameldował się w finale Mistrzostw Świata. Było to dla wszystkich ogromne przeżycie. Nie dość, że ustanowił nowy rekord klubowy, to dodatkowo zapisał się również w kartach Polskiego Związku Kickboxingu, ponieważ jako pierwszy Polak w kategorii dzieci wywalczył udział w finale Mistrzostw Świata.

Cała klasa III C, trzymając kciuki za swojego kolegę, dopingowała Marcela podczas oglądania transmisji walki on-line.

Finał był trudny, a przeciwnik bardzo wymagający, stąd Marcel musiał uznać wyższość reprezentanta Stanów Zjednoczonych.

Warto wspomnieć, że Marcel Gugułka w tym roku wywalczył tytuły: Mistrz Polski w Kickboxingu 2022, Mistrz Europy Taekwondo International oraz Vice-Mistrz Świata w Kickboxingu. Są to niewątpliwie niezwykłe sukcesy młodego wojownika, któremu należy się ogromna pochwała.

Gratulujemy tak wysokich osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!!!