images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Odpowiedzialność prawna nieletnich, przejawy demoralizacji, prawa i obowiązki dzieci i młodzieży  - to niektóre z tematów poruszonych podczas pogadanki profilaktycznej, którą przeprowadzili funkcjonariusze Policji z  Łęczyńskiej Komendy,  z uczniami klas IV - VIII Naszej szkoły.

Mundurowi wyjaśnili uczniom, kim  jest osoba „nieletnia”, co to jest „czyn karalny” i „demoralizacja”. Przedstawili również katalog środków wychowawczych, jakie może zastosować szkoła oraz sąd rodziny wobec nieletniego, w przypadki kiedy łamie on prawo.Kolejnym poruszonym przez funkcjonariuszy Policji tematem były prawa i obowiązki dzieci i młodzieży. Uczniowie zostali uświadomieni, że mają swoje prawa o które należy dbać, jednak równie ważne jest przestrzeganie przez nich swoich  obowiązków zarówno w domu jak i w szkole.

Policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie pieszych. Zwrócili szczególną uwagę na nowe przepisy dotyczące używania telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię oraz na zasad bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.