images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczą w zajęciach koła informatycznego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Budują i programują roboty, rozwijają logiczne i algorytmiczne myślenie, doskonalą zdolności manualne i koncentrację. Pracując w grupach wzajemnie się uzupełniają i wspierają.

Kółko informatyczne CMI, to bezpłatne zajęcia dla 13 uczniów klas 5, które odbywają się w piątki  w godz. 14.00 – 15.30  w ramach grantu algorytmicznego, obejmującego naukę programowania i tworzenia algorytmów. Dla drugiej grupy 10 uczniów klas 4 - 6  w ramach grantu projektowego - zajęcia związane z programowaniem robotów i robotyką odbywają się również w piątki  w godz. 15.30 – 17.00.
Zajęcia prowadzi pan Witold Muszyński. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych a w szczególności aktywizacja uzdolnionej młodzieży, pobudzenie kreatywności, a także ćwiczenie kompetencji współpracy zespołowej.

Kółko odbywać się będzie przez 8 miesięcy od września do kwietnia 2023 r.

Podczas zajęć algorytmiczno-programistycznych uczniowie poznają zagadnienia związane z algorytmiką oraz sposoby zapisywania algorytmów w konkretnym języku programowania. Aktualnie uczniowie programują w języku Scratch, który jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie ze względu na duże możliwości zastosowania.

Drugi rodzaj zajęć daje możliwość poznania elementów budowy robotów, odpowiedzi na pytania: jak działają, jakie mają możliwości, a przede wszystkim, ile czasu wymaga ich zaprogramowanie. W ramach zajęć z programowania robotów (mBotów) uczniowie wykorzystują różne rodzaje czujników (odległości, światła, kompasu itp.) które, pozwalają robotowi zbierać informacje z otoczenia i wykorzystywać je do swojego działania. Zajęcia z robotyki dają dużo frajdy i zabawy. Cieszą się bardzo dużym powodzeniem i zainteresowaniem uczniów. Mam nadzieję, że staną się znaczącym krokiem w pogłębianiu wiedzy z programowania i robotyki.

Opr. Witold Muszyński

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.