images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

22 września 2022r. klasy pierwsze odwiedził Pan Piotr Włodarski - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie i jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

Pan Piotr na początku przypomniał numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku, pokazał  uczniom jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia wykorzystywane w swojej pracy. Następnie omówił jak  należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu przybycia pomocy medycznej. Uświadomił uczniom, iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Największą jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek wykonywały masaż serca.

Dzięki tym zajęciom dzieci zdobyły dużą wiedzę i umiejętności, które być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Opracowały: Maria Olech, Beata Słomka, Ewa Żelechowska

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.