images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

10. czerwca 2022 r. uczniowie klasy 2b i 2e wzięli udział w inicjatywie „Dzień Pustej Klasy”, aby świętować edukację w przyrodzie.

Po przyjściu do klasy czekała na uczniów niespodzianka - list bez nadawcy, z którego dowiedzieli się, czym będą się zajmować oraz jakich rzeczy potrzebują.

Po przeczytaniu checklisty i spakowaniu niezbędnych przyborów oraz dobrego humoru, uczniowie wybrali się do ogrodu szkolnego, aby przystąpić do wykonania różnych zadań oraz wyzwań przyrodniczych. Radość, szczęście, uśmiech na twarzach dzieci gościły przez cały czas trwania zajęć. Uczniowie współpracowali ze sobą, angażowali się w zadania, chętnie zapoznawali się ze zwierzętami i roślinami, które odkryli w naszym ogrodzie. Po wykonaniu wszystkich zadań klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie udowodnili sobie, że przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego, ale także że w przyrodzie można się wspaniale uczyć nie tylko przyrody, ale także muzyki, plastyki, polskiego, języków obcych, a przede wszystkim przebywać ze swoimi rówieśnikami.

Wychodzenie w teren to nie "marnowanie czasu", ale jeden ze sposobów uczenia się, dlatego będziemy kultywować ten zwyczaj Dnia Pustej Klasy częściej, aby doświadczać i odkrywać piękno natury.

Opr. Katarzyna Dworak,  Agnieszka Bedynek-Borys

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.