Start

W dniu 18 maja 2022 r. społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona Papieża Jana Pawła II pod hasłem „Blask Prawdy”. Hasło to zostało zaczerpnięte z nauczania Wielkiego Polaka, a jest to tytuł Encykliki „Veritatis Splendor” (Blask Prawdy).

Jan Paweł II to postać wyjątkowa - bardzo kochał Boga i każdego człowieka, żył w prawdzie, o niej nauczał, pochylał się nad potrzebującymi, biednymi i pokrzywdzonymi.  

 Wspólne świętowanie uczniowie wraz z dyrekcją i  nauczycielami rozpoczęli uroczystym przemarszem,  na czele z pocztem sztandarowym, do kościoła pw. św. Barbary w Łęcznej, gdzie  uczestniczyliśmy we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Pawła Grzebalskiego. W homilii skierowanej do społeczności szkolnej ks. Paweł przypomniał  kim był nasz Patron oraz jaką rolę odgrywa w życiu szkoły jako autorytet i głosiciel Prawdy. Na zakończenie Mszy Św. otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie  pod opieką s. Magdaleny Zawadzkiej. Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia z wychowawcami,  których celem było: 

 

  • Uwrażliwienie na wartości takie jak: prawda, dobro, piękno,
  • Kształtowanie umiejętności odróżniania prawdy od kłamstwa,
  • Wdrażanie w życie wartości płynących z nauki św. Jana Pawła II,
  • Uwrażliwienie na zagrożenie wypływające z korzystania z internetu.

 

Dyrektor szkoły Sławomir Winiarski wraz z delegacją uczniów w wyrazie wdzięczności Patronowi złożył bukiet kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Trzeciego Tysiąclecia w Łęcznej. 

Oprac.

Teresa Okoń

Marzena Winiarska

          

 

 

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.