images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Dnia 26 listopada 2021 r. w klasie 2b odbyła się nietypowa lekcja, przeprowadzona metodą „stacji”. Dzięki niej uczniowie utrwalili wiedzę na temat andrzejek.Dowiedzieli się skąd wywodzi się omawiany obrzęd oraz jaki cel przyświecał wszystkim pannom.

Czarodziej Andrzej, przygotował dla uczniów stacje zadaniowe. Każda grupa miała do wykonania 5 poleceń. Po zrealizowaniu każdego zadania, uczestnicy zdobywali klucze za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Na końcu czekała ich andrzejkowa nagroda w postaci komentarza „Jesteście wyjątkowi!” oraz cukierka z wróżbą. Po skończonych zadaniach uczniowie wróżyli sobie, kim będą w przyszłości oraz ustawiając buty przewidywali, która panna pierwsza wyjdzie za mąż. Następnie dziewczynki oraz chłopcy lali wosk przez dziurkę od klucza, a z powstałych kształtów odgadywali, co przyniesie im los. Radość, szczęście i zaciekawienie, to główne emocje towarzyszące wspólnej zabawie. Na zakończenie naszej uroczystości, wszyscy zgromadzeni wylosowali ciasteczko z wróżbą i zrobili sobie pamiątkowe, śmieszne fotki.

Opr. Katarzyna Dworak

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.