Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”
— Cyceron

 

14 marca 2025 r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem – autorem lektury szkolnej Cukierku, ty łobuzie!.

Podczas spotkania pisarz opowiedział dzieciom o swoim życiu, pracy twórczej, rodzinie oraz procesie powstawania książek. Zdradził także, jak narodził się pomysł na stworzenie historii o kocie Cukierku. Następnie przeczytał wybrane opowiadanie i z zaangażowaniem odpowiadał na pytania uczniów.

Na zakończenie dzieci wyraziły swoją wdzięczność, wręczając autorowi specjalnie przygotowany dyplom w formie wiersza oraz ilustrację przedstawiającą głównego bohatera książki. Po oficjalnej części spotkania pisarz podpisywał książki i wręczał pamiątkowe zakładki.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Żwakowskie kilka książek Waldemara Cichonia trafiło do szkolnej biblioteki, gdzie czekają na młodych czytelników. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do poznawania kolejnych przygód niesfornego Cukierka!

Dziękujemy panu Waldemarowi Cichoniowi za inspirujące i pełne ciepła spotkanie, a wydawnictwu Żwakowskie za pomoc w jego organizacji.

Opr. K. Dworak