XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

10 października 2024r. odbyła się XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Motywem przewodnim spotkania było hasło tegorocznego Dnia Papieskiego ,,Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Na błoniach i wałach jasnogórskich zgromadziło się blisko siedem tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek. Przedstawiciele szkół wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez biskupa Marka Solarczyka, duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W homilii biskup podkreślił, że pielgrzymka jest przypomnieniem, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II, że nadal jest wzorem do naśladowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 5 – 8 z dyrektorem p. Sławomirem Winiarskim, ks. Pawłem Gawrońskim, p. Małgorzatą Gomółką, p. Mariolą Wójcik oraz p. Grażyną Iwanek.