Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim zabaw. Inspiracją do powstania tego dnia była książka, pt. „The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter’a H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w swoje możliwości. Po zapoznaniu się z historią małej Vashti, dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach, uzdolnieniach i talentach.
Tego dnia dzieci i panie miały na sobie ubrania w kropki, groszki i kółka. W każdej klasie odbywały się kreatywne zajęcia i zabawy, dzięki którym dzieci mogły odkrywać i prezentować swoje talenty. Uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce oraz innych zajęciach twórczych z wykorzystaniem kropek-kropeczek, takich jak: układanie rytmów i kolorowanie różnych wzorów; rozwiązywały kropkowane sudoku, memory itp.
Dzieci wykonywały też prace plastyczne inspirowane ich wyobraźnią.
Zabawa była wspaniała i kreatywna! Aż trudno uwierzyć, że wszystko to zaczęło się od „małej kropki”.