Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Wydarzenia klasowe 2015/2016

ARCHIWUM:



AKTUALNOŚCI:

Rok szkolny 2015/2016



Tak minął pierwszy pierwszy rok w klasie 1A

Uczniowie klasy 1 A, wraz z rodzicami, powitali wakacje podsumowując pierwszy rok nauki. Każdy znalazł coś dla siebie- rytmikę, angielski, sport, przyrodę, klasowy ogród, spotkania z ciekawymi ludźmi… Ale się działo! Film prezentuje to najciekawiej.
Oprac. M. Makara

start

Klasa IIId wybrała się na piknik rodzinny

Kontynuując coroczną tradycję, 21 czerwca klasa IIId wybrała się na piknik rodzinny do pobliskich Zawieprzyc. Poznaliśmy historię ruin tamtejszego zamku oraz związane z nim legendy. W muzeum pozwolono nam na dotknięcie wielu staroci. Duże zainteresowanie wzbudziły stare wagi, krosna i meble. Próbowaliśmy pisać na dawnych maszynach do pisania. Wiele radości sprawiło nam przebieranie się w stroje szlacheckie. Mogliśmy dotknąć, a nawet włożyć na głowę hełm husarski. Rodzicom podobała się stara szkoła, choć chyba nie wszystkim przypadły do gustu metody wychowawcze stosowane w czasach naszych przodków. Chcąc sprawdzić dotkliwość kar z tamtych lat, staraliśmy się klęczeć na grochu i kaszy gryczanej. Było to dla nas nie lada wyzwanie! Zwiedzając podziemne lochy, po których oprowadzał nas kat, poczuliśmy zimny dreszcz na plecach. Ogromne emocje wzbudziły w nas narzędzia tortur używane wobec skazańców. Po lekcji historii oddawaliśmy się dworskim uciechom. Dziewczynki, z równym zaangażowaniem co chłopcy, próbowały walki na miecze oraz uczyły się strzelania z łuku. Wielkim entuzjazmem i radością zareagowaliśmy na konkurencję przeciągania liny, do której stanęliśmy razem z naszymi rodzicami.
Piknik zakończył się wspólnym ogniskiem, podczas którego ze smakiem zajadaliśmy pieczone kiełbaski i chlebek.

Oprac. B. Kasprzak
piknik

piknik

piknik

piknik


Lekcja w terenie klasy 2e

Dnia 16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 2e uczestniczyli w kolejnej lekcji w terenie. Piesza wycieczka do Domu Tradycji Ludowej związana była z tematem: Jak powstaje papier czerpany? Uczniowie poznali etapy powstawania papieru, a później wykonali zakładki do książek. Ozdobili je suszonymi kwiatami i zalaminowali folią. Najciekawszym doświadczeniem okazało się pisanie ptasim piórem i atramentem na papierze czerpanym. Wszyscy poradzili sobie świetnie, nawet kleksy z atramentu zmieniały się w piękne ozdoby. Powstały listy dla taty, które będą niespodzianką z okazji Dnia Ojca. Nie zabrakło też kruchych ciasteczek, które dzieciom zawsze smakują. Uczniowie wykonali też przepiękne, kolorowe kurki malowane pastelami, a wykonane z drewna.

W przerwie od pracy uczestnicy warsztatów wzięli udział w zawodach na wiejskim podwórku. Były to między innymi: rozwieszanie i składanie prania, bieg pod prześcieradłem, przebieranie grochu oraz bieg z drewnianą taczką-motylem. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie przez zabawę poznały część historii kształtowania się pisma i powstawania papieru czerpanego. Słońce przygrzewało, więc w drodze powrotnej chłodziliśmy się pysznymi lodami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczkę należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.
Oprac. W. Kuśpit


teren

teren

teren teren

teren



Piknik rodzinny w Rutce klasy IIc

Po raz kolejny uczniowie klasy IIc z rodzicami i wychowawczynią spotkali się podczas pikniku rodzinnego w gospodarstwie agroturystycznym w Rutce. Było wiele atrakcji dla dzieci i rodziców: zwierzątka, pieczone kiełbaski i ziemniaczki, zabawa z chustą animacyjną, zagadki, kalambury, łowienie butelek na wędkę i konkurencje sportowe, którym towarzyszyły duże emocje, a na uczestników czekały wspaniałe nagrody. Nawet deszcz i porywisty wiatr nie zdołały nam popsuć wspólnej zabawy. Wszyscy miło spędzili czas. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Oprac. Bożena Dudzicz

piknik rodzinny

piknik rodzinny

piknik rodzinny

piknik rodzinny

 

Piknik rodzinny w klasie Vd

W dniu 7 czerwca 2016r. w klasie Vd odbył się piknik rodzinny. Dla zaproszonych rodziców uczniowie przygotowali cudowne przedstawienie według własnego scenariusza. Był teatr, tańce, piosenki i kabaret. Rodzicom bardzo podobał się występ dzieci. Uwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie i zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice fachowo zajęli się zaopatrzeniem - słodkości, owoce i przysmaki na grill. W tak miłej atmosferze czas bardzo szybko upłynął, ale wrażenia pozostaną na długo.
Oprac. A. Gruszczyńska
piknik

piknik

piknik

piknik

piknik



Minikoncert klasy IIId w Środowiskowym Domu Samopomocy

W ramach integracji z osobami potrzebującymi klasa IIId postanowiła udać się z przygotowanym wcześniej programem artystycznym na minikoncert do Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. Przyjęto nas bardzo serdecznie. Podopiecznym SDS podobały się recytowane przez nas wiersze Jana Brzechwy, a wykonane piosenki i układy taneczne nagrodzono gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Następnie zaprezentowano nam pracownie, w których uczestnicy spędzają wolny czas i zdobywają
nowe umiejętności. Nasze największe zainteresowanie wzbudziła pracownia plastyczna, rehabilitacyjna oraz specjalna sala przeznaczona do relaksu, rozbrzmiewająca delikatną muzyką, pełna kolorowych światełek i miękkich puf. Zainteresowaliśmy się się możliwością pomocy ludziom potrzebującym. Wielu z nas odkryło tego dnia, że w przyszłości chciałoby zostać wolontariuszem.
Oprac. B. Kasprzak

sp

sp

sp

sp

 

Co nas cieszy? Klasa IIIc

W czerwcu dzieci mają swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy III c uczestniczyli w turnieju sportowym, kibicowali, tańczyli, a później ...milusińscy mieli niespodziankę przygotowaną przez rodziców. Jedli przepyszne lody. Niech smak dzieciństwa trwa zawsze!
Oprac. W. Tchórzewska
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka


Lekcja biblioteczna klasy II b - Kubuś Puchatek i przyjaciele

W piątek 13 maja 2016 r. uczniowie klasy IIb udali się na lekcję biblioteczną do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej. Zajęcia poprowadziła pani Jadwiga Ćwirko. Uczniowie dowiedzieli się wiele o historii powstania książki „Kubuś Puchatek”, o jej autorze oraz bohaterach. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówkę sprawdzającą wiedzę na temat lektury. Wspólnie odkrywali, jakimi cechami charakteryzowała się każda z postaci. Podczas spotkania panowała bardzo miła i wesoła atmosfera. Uczniowie wyszli z uśmiechami na twarzy, a także bogatsi o wiedzę na temat Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
Oprac. M. Machel

lekcja biblioteczna

lekcja biblioteczna

lekcja biblioteczna


Projekt „Edukacja ekologiczna w Gminie Łęczna” w kl. I d

Na początku roku szkolnego wychowawczyni klasy Id, pani Ewa Żelechowska, wspólnie z rodzicami uczniów tej klasy opracowała klasowy projekt przyrodniczo-ekologiczny w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Gminie Łęczna”. Najpierw sprecyzowano jego cel odpowiadający zainteresowaniom i pasjom dzieci, potem zebrano pomysły na praktyczną realizację zadań, następnie opracowano plan działań. Gotowy projekt przebył drogę formalnych procedur i ku ogromnej radości klasy został wysoko oceniony oraz zaakceptowany przez odpowiednie instytucje.
Przed przystąpieniem do realizacji projektu wychowawczyni klasy I d przeprowadziła quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, aby na koniec móc ocenić zdobyte przez dzieci wiadomości. Informacje z kolejnych działań będą systematycznie przekazywane szkole i rodzicom.
Oprac. E. Żelechowska

segregacja segregacja

segregacja

 

Ciekawi goście w kl. I d

Po raz kolejny klasa Id wraz z wychowawczynią, panią Ewą Żelechowską, zaprosiła ciekawych gości. W ramach promocji zdrowia przyjechali tym razem specjaliści od fizjoterapii i masażu leczniczego. Goście przybliżyli sposoby dbania o kręgosłup i kondycję. Dzieci dostały specjalne ulotki ze wskazówkami, jak dbać o zdrowie i zachować właściwą postawę podczas lekcji. Uczniowie skorzystali też z masażera i innych fachowych sprzętów. Największą ciekawość wzbudziła metoda kinezjotapingu (plastrowania dynamicznego), czyli oklejania plastrami bolących mięśni i stawów. Dziękujemy za tę ciekawą lekcję oraz poświęcony czas panu Tomaszowi Filipczakowi i pani Ewie Grzesiak.
Oprac. E. Żelechowska

kręgosłup

kręgosłup

kręgosłup


Spotkanie z rzeźbiarzem w kl. I e

W piątek, 29 kwietnia, gościliśmy w klasie Ie wyjątkową postać – Pana Kazimierza Pawelca – rzeźbiarza z Biskupic (gmina Trawniki), który opowiedział nam o swoim zamiłowaniu do rzeźbiarstwa. Pan Kazimierz od ponad 40 lat zajmuje się rzeźbą w drewnie, stolarstwem artystycznym i płaskorzeźbami. Aktywnie uczestniczy w plenerach rzeźbiarskich. Posiada własną pracownię rzeźbiarską i stronę internetową, gdzie zamieszcza galerie prac. Na stałe współpracuje z klientami m.in. z Francji, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Rosji, Danii, Holandii oraz Belgii. Tematem prac Pana Kazimierza są głównie anioły, które rzeźbi z drewna lipowego. Na swojej stronie fabrykajaniolow.pl pisze, że „ludzie nazywają go aniołkarzem, bo rzeźbi anioły…”. Znaczną część jego rzeźb stanowią również postacie ludowe wykonujące różnorodne prace, zatrzymane w ruchu i wyrażające określone uczucia, a także przyroda ożywiona i nieożywiona: kwiaty, ptaki, zabawki itp.
Pan Kazimierz opowiedział nam o swojej pasji do rzeźbiarstwa i w ostatnich latach także malarstwa. Zaprezentował podstawowy warsztat rzeźbiarski m.in. dłuta, rylce, ściski stolarskie, takery, przecinaki i inne narzędzia. Zapoznał dzieci z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi.
Najciekawsze było jednak obserwowanie Pana Kazimierza podczas pracy. Z bliska przyglądaliśmy, jak powstaje ptaszek i płaskorzeźba - kwiat w drewnie. Oglądaliśmy także inne rzeźby, które przywiózł ze sobą nasz gość. Na koniec Pan Kazimierz zaprosił nas do swojej pracowni w Biskupicach w celu obejrzenia innych jego prac. Uczniowie na długo zapamiętają spotkanie ze wspaniałym rzeźbiarzem, człowiekiem pełnym humoru, pasji i talentu.
Oprac. R. Panas

 

rzeżbiarz rzeżbiarz

rzeżbiarz rzeżbiarz

rzeżbiarz

 

Zajęcia w klasie II c z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego dzieci z klasy II c postanowiły rozpocząć edukację dotyczącą podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. W tym celu 25 kwietnia do naszej klasy zaprosiliśmy panią Agnieszkę Więckowską, mamę Karola, która w praktyczny sposób nauczyła nas, jak ocenić sytuację i prawidłowo przeprowadzić rozmowę telefoniczną z dyspozytorem pogotowia ratunkowego oraz udzielić najważniejszych informacji (podać swoje imię i nazwisko, miejsce i opis zdarzenia). Ponadto uczyliśmy się wykonywania prostych czynności ratowniczych, wykorzystując do tego przyniesione przez nas misie i lalki. Na różnej wielkości fantomach z wykorzystaniem specjalnych maseczek uczyliśmy się podstawowych zasad resuscytacji. Podejmowaliśmy próby ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (bocznej ustalonej). Mieliśmy też okazję zobaczyć z bliska profesjonalny sprzęt ratowniczy: defibrylator, worek samorozprężalny do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kołnierze do usztywnienia odcinka szyjnego kręgosłupa oraz strój ratownika medycznego. Były to bardzo interesujące zajęcia i mamy nadzieję, że następne odbędą się wkrótce.
Oprac. Bożena Dudzicz

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

 

DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE I D

Klasa I d w nietypowy sposób przypomniała sobie zasady zdrowego stylu życia. W dniach 11 i 13 kwietnia pod hasłem " Dzień Marchewki" dzieci wraz z wychowawczynią Ewą Żelechowską przygotowały dwudniowe praktyczne zajęcia prozdrowotne.
Pierwszego dnia dzieci przedstawiały inscenizacje wierszy o warzywach i owocach oraz brały udział w minikonkursie o zdrowiu. Potem nasza klasa na „chwilę” zamieniła się w kuchnię pełną zdrowych produktów. Cztery grupy kulinarne przygotowały zdrowe pyszności: sałatki, kanapki, szaszłyki i owocowe desery. Na koniec uczty dzieci, pracownicy szkoły i rodzice degustowali witaminowe smakołyki.
Drugiego dnia odwiedzili nas fizjoterapeuci, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali dzieciom, jak dbać o właściwą postawę i kręgosłup oraz jak aktywnie spędzać wolny czas. Prezentowali ciekawe ćwiczenia wspomagające prawidłową postawę, wykorzystując przyniesiony do szkoły sprzęt. Taka praktyczna nauka na pewno zostanie w pamięci.
Opr. E. Żelechowska

dzien marchewki dzien marchewki

dzien marchewki

dzien marchewki dzien marchewki


„Raz na ludowo” w kl. IIIb

Korzystając z zaproszenia mamy Zosi - pani Anny Gomuły – Dobosz, uczniowie klasy III b w dniu 16 marca 2016r. obejrzeli przedstawienie pt.: „Raz na ludowo” w wykonaniu nauczycielek łęczyńskich przedszkoli. Uczniowie na pół godziny przenieśli się na dawną wieś polską, aby poznać zwyczaje i obrzędy związane z nadejściem wiosny i przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych.
Opr. E. Polak
Raz na ludowo

Raz na ludowo

Raz na ludowo

Raz na ludowo



Dzień Babci i Dziadka

Dnia 20 stycznia 2016 r. w klasie integracyjnej IIIa odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli na to spotkanie bardzo licznie. Uczniowie przygotowali dla nich przedstawienie „Jak Boże Narodzenie odmieniło naszą klasę”. Wszyscy aktywnie włączyli się w śpiew kolęd. Dzieci pokazały również swoje zdolności muzyczne, grając kolędy na różnych instrumentach. Na zakończenie wnuczęta wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Nie obyło się bez braw i ukradkiem ocieranych łez. Dla gości i artystów rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Niektórzy opuszczali klasę ze wzruszeniem, dziękując za pamięć o nich i mile spędzony czas.
Opr. D. Bednarska
dzien babci

dzien babci

dzien babci

dzien babci


Niezwykły gość w klasie III c

W związku z realizacją ośrodka tematycznego: I ja też będę kiedyś starszym człowiekiem, 21.01.16r. gościliśmy w klasie panią Lucynę Ł. – babcię Wiktorii. Pani Lucyna opowiedziała mam o swojej pasji – robieniu na drutach i wyszywaniu. Podczas wspólnej rozmowy oglądaliśmy różne rodzaje drutów do robótek ręcznych, szydełko, narzędzia do wyszywania. Podziwialiśmy rzeczy własnoręcznie wykonane przez p. Lucynę: różne czapki, szaliki, swetry, a nawet włóczkową koszulkę na kubek z uchem oraz wyszyte obrazki. Niektórzy z nas nie dowierzali, że takie rzeczy można wykonać rękoma. Zobaczyliśmy, jak wygląda nabieranie oczek na druty i jak tę umiejętność opanowała już Wiktoria – wnuczka naszego Gościa. Efekty robótek i zalety takiej działalności będą z pewnością dla niektórych z nas zachętą do podjęcia chociażby prób spędzania czasu wolnego w takiej właśnie formie.
Naszego Miłego Gościa pożegnaliśmy życzeniami i piosenką z okazji Dnia Babci.
Opr. W. Tchórzewska

Dzień Babci

Dzień Babci

Dzień Babci

Dzień Babci



Serduszka dla bliskich w klasie III c

W styczniu uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez p. J. Grzesiak z „Domu Tradycji Ludowej”. Ozdabialiśmy gliniane serduszka. Każdy z nas patyczkiem malował na nich misterne motywy kwiatowe, używając farb akrylowych. Później mocowaliśmy zawieszki z kolorowej tasiemki. Pięknie udekorowane serduszka wkładaliśmy do pudełeczek własnoręcznie oklejanych kolorowym papierem.
Serce jest symbolem miłości, oddania. Nasze serduszka wręczymy bliskim kochanym osobom.
Opr. W. Tchórzewska

serduszka

serduszka

serduszka

serduszka


Wigilia klasowa w 6a.

21 grudnia 2015r. klasa VIA w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zgromadziła się na uroczystej wigilii klasowej. Na wstępie odczytano fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, a także tradycyjnie odbyło się łamanie opłatkiem i składanie życzeń świątecznych i noworocznych. Bogato przygotowany poczęstunek to zasługa rodziców jak i samych uczniów, którzy bardzo chętnie włączyli się do wspólnych przygotowań. Atrakcyjnym i miłym akcentem podobnie, jak w ubiegłym roku, było wzajemne wręczanie prezentów gwiazdkowych. Wzbudziło to wiele emocji, zaciekawienia i sprawdzenia, czy „gwiazdka” przyniosła wymarzone upominki. Podczas spotkania uczniowie śpiewali kolędy i wszyscy z radością potwierdzili, że wigilię klasową, podobnie jak spotkanie andrzejkowe, należy uznać za kolejną udaną imprezę klasową, która przebiegła w atmosferze życzliwości i wspólnej dobrej zabawy, do której każdy dołożył wielu starań.
Uczniowie klasy VIA wraz z wychowawcą

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia


Wieczór andrzejkowy przy świecach w klasie 2e.

Andrzejki to radosny wieczór i doskonała okazja do zabawy. Uczniowie klasy 2e z zaangażowaniem przygotowali wieczór andrzejkowy w swojej klasie. Salę udekorowali różnorodnymi ozdobami, niektóre wykonali własnoręcznie. Najciekawiej prezentowały się świeczniki wykonane przez dzieci z ciekawych materiałów. Świece dodały magii atmosferze podczas poczęstunku. Wszyscy świetnie bawili się.
Opr. W. Kuśpit

teatr

warsztaty
warsztaty warsztaty


Uczniowie klasy II b wykonali ozdobne choinki.

Dekoracje świąteczne wprowadzają magiczny nastrój do naszego życia. W tym celu 15 grudnia 2015r. uczniowie klasy II B z pomocą rodziców i babci wykonali ozdobne choinki. Podczas pracy na twarzach dzieci widać było ogromne zaangażowanie i radość. Zrobione drzewka uczniowie zabrali do domów, gdzie na pewno będą ozdobą bożonarodzeniowych stołów. Wszystkim rodzicom oraz babci serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz fantastyczny pomysł.
Opr. Mał

Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesy



Krajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie






Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony




Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www