Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Wydarzenia klasowe 2017/2018
Prosimy wychowawców klas I-III oraz klas IV-VII o zaangażowanie swoich uczniów do opracowywania sprawozdań z ciekawych imprez odbywających w klasie, wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi itp. Do tekstu należy dołączyć koniecznie min. 2-4 zdjęcia.


ARCHIWUM:


AKTUALNOŚCI:


Rok szkolny 2017/2018

 


Dzień Babci i Dziadka w klasie I B.

Dnia 19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I „b” zaprosili ukochane babcie i dziadków na przedstawienie pt: „Bajkowe jasełka”, które przygotowały pod okiem swoich pań z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci nie tylko wyuczyły się pięknie swoich ról, ale i przebrały w stroje bajkowych postaci. Wszystkie babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni i zachwyceni występem swoich wnucząt, które pokazały swoje talenty aktorskie i uzdolnienia muzyczne podczas śpiewu, i gry na rurkach solmizacyjnych oraz na dzwonkach. Uczniowie wykonali również własnoręcznie piękne upominki, które wręczyli po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”. Po występie wnuczęta zaprosiły zacnych gości do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W poniedziałek 21.01.2018 r. to samo przedstawienie zostało zaprezentowane kolegom i koleżankom z klas I oraz z klasy IIIa. Rówieśnikom bardzo podobało się przedstawienie, a swoje zadowolenie wyrazili gromkimi brawami. Na zakończenie występu wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami zaśpiewały wspólnie kolędę pt: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

dzień babci

dzień babci

dzień babci

dzień babci


Uczniowie klasy VII d samodzielnie przygotowali spotkanie opłatkowe.

Na świątecznym stole znalazły się pyszne ciasta, owoce, słodycze oraz inne smakołyki, przygotowane przez uczniów. Dzieci przełamały się opłatkiem i złożyły sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. W miłej i niepowtarzalnej atmosferze uczestnicy spotkania spożywali przygotowane potrawy. Wszystko było bardzo smaczne. Świąteczny nastrój podkreślały tradycyjne kolędy śpiewane przez uczniów wspólnie z ks. Karolem, pedagogiem wspierającym i wychowawcą.
opr. A. Gruszczyńska
spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkoweWycieczka do Lublina

W piątek, 8 grudnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Lublina. Na początku odwiedziliśmy bardzo słodkie miejsce Cukier Lukier, gdzie zobaczyliśmy jak powstają cukierki i lizaki. Każdy miał okazję zrobić sobie słodki upominek. Następnie razem z panią Małgosią pojechaliśmy zwiedzać Stare Miasto. Poznaliśmy kilka legend związanych z Lublinem i dowiedzieliśmy się jak Lublin został Lublinem, jak koziołek trafił do herbu miasta, jak z powodu naleśników wybuchł pożar oraz wiele innych ciekawostek o mieście. Mieliśmy okazję zejść do podziemi, oglądać makiety kształtowania się miasta, a na koniec obejrzeliśmy teatrzyk o tym, jak Lublin cudownie ocalał z pożaru. Wycieczka bardzo nam się podobała.

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczkaBarbórkowe spotkanie

W dniu 6 grudnia klasa IIIc i IIId zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej na wystawę oraz spotkanie z górnikiem p. Walentym Bąbolewskim. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o tradycjach barbórkowych, zwyczajach górniczych i pracy pod ziemią. Zaprezentował także część swoich prac plastycznych o tematyce górniczej, wykonanych techniką rysowania węglem. Dzieci miały okazję zadawać gościowi pytania związane z mundurem górniczym oraz zawodem górnika. Na koniec spotkania czekała ich słodka niespodzianka przygotowana przez panie bibliotekarki. W ramach podziękowania uczniowie wręczyli panu Bąbolewskiemu samodzielnie wykonane laurki i upominki. Spotkanie było ciekawe i pouczające.

opracowały: M. Olech , E. Żelechowska
las las

las las

Konkurs plastyczny „Legendy łęczyńskie w jesiennym pejzażu”

Klasy III C i III E pod kierunkiem wychowawców włączyły się w realizację konkursu organizowanego przez MGBP – filię nr 3 w Łęcznej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną dotyczącą w/w tematu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 25 października. Jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom: Martynie Kaźmierczyk, Arlecie Hulewskiej, Weronice Charchol z klasy III C oraz Karinie Stasiak, Izabeli Dybich, Amelii Smyk, Zuzannie Makuch, Barbarze Słowik i Mateuszowi Talar z klasy III E. Wyróżnionym, gratulacje i miłe upominki wręczył wiceburmistrz naszego miasta Leszek Włodarski, życząc dalszych sukcesów i rozwijania plastyczno – literackich pasji.
Opr. M. Olech


konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny


Spotkanie z ratownikiem medycznym

W piątek 20 października naszym gościem był ratownik medyczny - pan Piotr Włodarski. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły klasy drugie. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku pan ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
opr. Justyny Roczon

las las

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc


Jesienne odkrycia - klasa IIId

Jak co roku o tej porze przyszła do nas jesień. Klasa IIId wybrała się na wycieczkę do lasu, aby sprawdzić, czy jesień zagościła także w naszym lesie. Zabraliśmy ze sobą lupy, notatniki, papierowe torebki na zebrane leśne skarby, termometry i aparat fotograficzny. Pogoda i szczęście nam dopisały, bo w zaroślach spotkaliśmy sarenkę, z bardzo bliska widzieliśmy sójkę, kosa i jego gniazdo, sikorkę bogatkę oraz mnóstwo grzybów. Po drodze spotkaliśmy grzybiarzy, którzy opowiedzieli nam o swoich zbiorach i pokazali grzyby, które zebrali. Dzieci rozpoznawały też gatunki drzew i liści. Widzieliśmy piękne muchomory, opieńki i inne grzyby. Dobrze, że poszliśmy do tego lasu, bo przekonaliśmy się na własne oczy, że jesień o nas nie zapomniała.
opracowała E. Żelechowska

las las

las las


Dzień Chłopaka w VII D

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto wszystkich chłopaków oraz mężczyzn - w ten uroczysty dzień panie składają życzenia, przygotowują niespodzianki oraz obdarowują prezentami. Chłopcy z klasy VIId otrzymali od dziewczynek kolorowe "jaśki - przytulanki " oraz własnoręcznie upieczone ciasteczka. Zaprezentowali klasie ciekawy film, który wspomina ten dzień od najmłodszych klas. Sprawili tym wszystkim prawdziwą i bardzo miłą niespodziankę.
opr. A. Gruszczyńska

dc

dc

dc
Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www