Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Patron


Papież Jan Paweł II – patronem naszej szkoły


W 1997 roku Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o nadaniu naszej szkole imienia Papieża Jana Pawła II. Decyzja ta zapoczątkowała szereg inicjatyw, które prezentuje „Kalendarium” opublikowane na łamach szkolnej gazetki SP„OKO”:

1997/1998

- Wysłanie do Jana Pawła II listu z prośbą, by zgodził się zostać patronem naszej szkoły. Dołączenie do niego albumu „Szkoła w obiektywie”, życzeń świątecznych i kasety z nagraniem kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

- Otrzymanie błogosławieństwa Ojca Świętego.

- Akceptacja wyboru patrona przez arcybiskupa Życińskiego.

- Rozstrzygnięcie konkursu „Pragnę, aby Jan Paweł II  był patronem naszej szkoły, dlatego, że...”

- Przeprowadzenie konkursu recytatorskiego poezji Karola Wojtyły.

1998/1999

- Udział uczniów klas I – VIII w diecezjalnym konkursie plastycznym pt.„Mój Papież” oraz diecezjalnym konkursie wiedzy o Papieżu.

- Zorganizowanie szkolnych konkursów wiedzy o życiu i działalności apostolskiej Jana Pawła II.

- Przygotowanie uroczystego apelu dla uczniów  oraz ich rodziców „Papież spraw ludzkich”.

- Prezentacja zbiorów filatelistycznych i numizmatycznych związanych z postacią patrona.

- Przeprowadzenie konkursu na najpiękniejszy list do Ojca Świętego. Wysłanie pięciu najciekawszych prac do Watykanu.

- Inscenizacja dla uczniów  pt. „Twój, mój, nasz – Jan Paweł II”.

- Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły – I miejsce zajęła Katarzyna Wątroba.

- Wyjazd delegacji uczniów wraz z nauczycielami na spotkanie z Ojcem Świętym w Siedlcach.

- Przygotowanie konkursu na najładniejszy wiersz o patronie pt.„Kwiatki dla Papieża”.

1999/2000

- Opracowanie pierwszego projektu sztandaru.

- Motto naszej szkoły stają się słowa Jana Pawła II: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.

- Od 1 marca 2000 roku Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej nosi imię Papieża Jana Pawła II.

 

Obchody Dnia Patrona


Niezwykle ważnym wydarzeniem w historii naszej szkoły stała się uroczystość nadania jej imienia. Poprzedziły ją długie przygotowania, zwłaszcza działania związane z wyborem Patrona. Młodzież, rodzice i nauczyciele naszej placówki szukali wśród wybitnych Polaków osoby, która odzwierciedlałaby szczytne idee i stanowiłaby wzór dla wszystkich uczniów. Wspólnie wybraliśmy postać Jana Pawła II. Jego nauczanie, a przede wszystkim świadectwo życia, uczą jak kochać Boga i drugiego człowieka, jak nieść otuchę i pomoc innym, jak być dobrym każdego dnia we wszystkich przejawach życia. To on jest naszym drogowskazem, mądrym nauczycielem wartości, prawdy, braterstwa.

Uroczystość nadania szkole imienia połączona z przekazaniem sztandaru odbyła się w 2001 roku. Od tej pory 18 maja, tj. w dniu urodzin Jana Pawła II, uroczyście obchodzimy Dzień Patrona.

W przebieg obchodów tego święta zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Uświetnia go swą obecnością wielu zaproszonych gości, przedstawicieli władz kościelnych, powiatowych, miejskich, a także reprezentantów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Tego dnia wychowawcy wraz z uczniami organizują zajęcia wychowawcze związane z osobą Ojca Świętego. Podjęte działania nawiązują do hasła Dnia Patrona. Wszyscy uczniowie i nauczyciele biorą udział w uroczystej Liturgii sprawowanej w intencji społeczności szkolnej „czwórki”. Bezpośrednio uczestniczą w Eucharystii poprzez śpiewy, czytania, modlitwy wiernych i procesję z darami. Obecny jest poczet sztandarowy naszej szkoły. We mszy świętej odprawianej w kościele pod wezwaniem św. Barbary uczestniczą też rodzice i zaproszeni goście. O godz. 12.00 cała społeczność SP nr 4 gromadzi się w hali widowiskowo-sportowej, aby wspólnie odmówić modlitwę Anioł Pański.

Następnym punktem obchodów jest uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Konkursu o Janie Pawle II. Jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyńskiego i zaprzyjaźnionych placówek z województwa lubelskiego, które noszą imię Ojca świętego. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: wiedzy, recytacji oraz plastyki. Jego organizacji przyświeca idea integracji uczniów i nauczycieli wokół przesłania nauki Papieża Jana Pawła II, rozbudzanie postawy poszukującej prawdziwych wartości, a także rozwijanie zainteresowań inspirowanych życiem i działalnością naszego Patrona. Część oficjalną obchodów Dnia Patrona kończy uroczysty koncert w wykonaniu zaproszonych gości.


Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www