Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Biblioteka


Biblioteka Szkoły Podstawowej


Godziny pracy biblioteki
Poniedziałek – piątek 8.00 – 15.00

Nauczyciel bibliotekarz

Grażyna Iwanek
Katarzyna Szymańska

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji dla uczniów, nauczycieli pracowników szkoły a także rodziców. W naszej bibliotece wydzielono trzy części: wypożyczalnię, czytelnię oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

biblioteka


Wypożyczalnia
to miejsce, w którym udostępnia się czytelnikom zbiory biblioteczne. Tutaj znajduje się księgozbiór główny, księgozbiór broszur i podręczników a także zbiory audiowizualne - kasety wideo, płyty DVD oraz CD.

biblioteka

biblioteka


Czytelnia jest miejscem, gdzie czytelnik może skorzystać z bogatego księgozbioru podręcznego gromadzącego przede wszystkim wydawnictwa informacji bezpośredniej, głównie encyklopedie i słowniki, zarówno ogólne, jak i specjalistyczne. Ponadto czytelnicy mogą tu skorzystać z czasopism, które gromadzi biblioteka - czasopisma dziecięce i młodzieżowe oraz metodyczne przeznaczone dla nauczycieli. Czytelnia jest również miejscem wystaw, spotkań i konkursów oraz różnorodnych zajęć dydaktycznych.

biblioteka


Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) to szczególne miejsce w szkolnej bibliotece. Wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne.

biblioteka

biblioteka


Zajęcia czytelnicze

Najmłodsi czytelnicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach czytelniczych. Stały kontakt z książką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania z różnorodnych źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Zajęcia odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.

biblioteka

biblioteka

biblioteka


Koło Przyjaciół Biblioteki

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać własne zainteresowania, zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę na temat edukacji czytelniczej i medialnej, kultywować tradycje kraju, regionu, miasta, szkoły oraz biblioteki poprzez uczestnictwo w zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki.Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www