Mikołajki w klasach pierwszych
Dodane przez admin dnia 08.12.2017 08:30
mikolaj
W Mikołajki,  czyli 6 grudnia 2017 r. we wszystkich klasach pierwszych odbyły się warsztaty cukiernicze. Poprowadziły  je panie z zakładu Manufaktura Słodyczy "Cukier - Lukier" z Lublina. Dzieci podczas warsztatów poznały sposoby powstawania cukierków i lizaków oraz naturalne barwniki, dzięki którym słodycze są tak kolorowe i apetyczne. Były świadkami przepysznej i pięknie pachnącej sztuki kulinarnej.  Na zakończenie każde dziecko wykonało własnoręcznie dużego, kolorowego lizaka, którego wraz z woreczkiem pysznych cukiereczków - jako dodatkowy prezent od firmy,zabrały ze sobą do domu. „Słodkie” warsztaty  sprawiły dzieciom ogromną  radość, a zapach masy cukierkowej pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Treść rozszerzona

Opracowała: Katarzyna Dworak