Jan Paweł II – Wychowawca Młodych

dzielmy się niebem,

niech się odmieni

oblicze ziemi tej ziemi”

Jan Paweł II wielokrotnie w swoim nauczaniu zachęcał i wzywał do służby i miłości względem bliźniego. Odpowiadając na Jego wezwanie i prośby Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej już po raz czwarty włączyła się w przeprowadzenie publicznej zbiórki przy okazji corocznych obchodów Dnia Papieskiego. W tym roku obchodziliśmy VIII Dzień Papieski przebiegający pod hasłem: „Jan Paweł II – Wychowawca Młodych”. Organizatorem zbiórki jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z siedzibą w Warszawie. Kwesta została przeprowadzona w dniach wyznaczonych zgodnie z Zezwoleniem MSWiA Nr 84/2008 z dnia 30 czerwca 2008 r., czyli 10-16 października 2008 r. Zbiórka publiczna przeprowadzona na ulicach naszego miasta przeznaczona była na cele programu stypendialnego Fundacji dla uzdolnionej lecz niezasobnej młodzieży. Rozwiesiliśmy plakaty na terenie parafii i szkoły informujące o tym dniu i zbiórce datków. Do przeprowadzenia kwesty zgłosiło się 15 wolontariuszy (uczniowie z klas III i V) oraz 4 osoby dorosłe pełniące pieczę nad nieletnimi wolontariuszami. Byli to: Adamczewska Katarzyna, Wenarska Aldona, Okoń Agata, Iwanek Milena, Krzyżanowska Natalia, Tokarska Oliwia, Rudnicka Jagoda, Kowalczyk Eliza, Wójcik Patrycja, Greguła Kinga, Czerniec Mateusz, Krajewska Agata, Cichosz Magdalena, Matuszak Jakub, Sadowska Roksana oraz nauczyciele: Bednarska Dorota, Kiełbasa Irena, Śliwa Aneta, Okoń Teresa. Zbiórki przebiegały zgodnie z planem, opiekunowie i wolontariusze dokładnie przestrzegali wytycznych zawartych w regulaminie zbiórki W dniu 20 października 2008 r. całość zebranej kwoty po dokładnym zliczeniu została wpłacona na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 1318,52 (słownie: jeden tysiąc trzysta osiemnaście złotych pięćdziesiąt dwa grosze). Wszystkim darczyńcom, małym wolontariuszom oraz opiekunom dziękujemy za wsparcie tego jakże ważnego dzieła.

opr. Teresa Okoń

Na zdjęciach uczniowie klasy II c pod opieką I. Kiełbasy:

- Roksana Sadowska
- Jakub Matuszak