VII Olimpiada Integracyjna dla dzieci i młodzieży
Dodane przez admin dnia 19.11.2008 00:00
W dniu 18 listopada br. w SP nr 4 w Łęcznej odbyła się VII Olimpiada Integracyjna dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo..., jarzynowo..., owocowo...”. W imprezie wzięło udział prawie 200 uczniów z klas i grup integracyjnych placówek oświatowych z Gminy Łęczna. Dla każdego uczestnika turnieju organizator: Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans zapewnił upominki, a dla zwycięskich drużyn cenne nagrody.

Treść rozszerzona

VII Olimpiada Integracyjna

pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo..., jarzynowo..., owocowo...”

Od 2002 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej odbywa się Olimpiada Integracyjna.

Celem przedsięwzięcia jest:

- działanie na rzecz integracji dzieci z różnych środowisk,

- integracja dzieci poprzez wspólne zabawy i gry,

- rozbudzanie potrzeby pomocy i działania na rzecz drugiego człowieka,

- propagowanie idei działania zespołowego,

- integracja środowiska lokalnego,

- przełamywanie barier w społeczeństwie.

W dniu 28 listopada 2008 r. miała miejsce VII Olimpiada Integracyjna, w  której wzięło udział 194 uczniów z 10 oddziałów integracyjnych w Gminie Łęczna. Uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach sportowych tj. koszenie trawy, zbieranie orzechów. Czynny udział w rozgrywkach brali udział również rodzice i nauczyciele.

Wyniki VII Olimpiady Integracyjnej:

1.Kategoria wiekowa klas 0 - I

I miejsce - klasa II d SP nr 4, drużyna „Truskawki”(wychowawca –Dorota Bednarska, n-l wspomagający – Agnieszka Litwinek – Jabłoniec),

II miejsce – klasa III d SP nr 4, drużyna „Jabłka” (wychowawca – Wioletta Tchórzewska, n-l wspomagający – Aneta Zabłocka),

III miejsce – grupa „0” Przedszkole Publiczne nr 5, drużyna „Ogórki” (wychowawcy: Anna Rynkowska,  Alicja Górna)

2.Kategoria wiekowa klas IV – VI

I miejsce - klasa IV d SP nr 4, drużyna „Gruszki” (wychowawca – Janina Gruszczyńska, n - l wspomagający – Marta Niedobylska),

II miejsce – klasa V d SP nr 4, drużyna „Wisienki” (wychowawca – Małgorzata Chmiel, n - l wspomagający – Magdalena Wójcik),

III miejsce – klasa VI d SP nr 4, drużyna „Ananasy” (wychowawca – Eugenia Kowal, n - l wspomagający – Ewa Machulska),

3. Kategoria gimnazjum

I miejsce - klasa II b Gimnazjum nr 2, drużyna „Banany” (wychowawca – Grażyna Iwanek, n - l wspomagający – Joanna Duda),

II miejsce – klasa III b Gimnazjum nr 2, drużyna „Cytrynki” (wychowawca – Dorota Wronka),

III miejsce – klasa III c Gimnazjum nr 2, drużyna „Granaty” (wychowawca – Małgorzata Sobolewska, n - l wspomagający – Iwona Szczuka),

IV miejsce – klasa I b Gimnazjum nr 2, drużyna „Nektarynki” (wychowawca – Agnieszka Osowska, n - l wspomagający – Magdalena Bączek),

Turniej sportowo – rekreacyjny wzbogaciła konkurencja plastyczna ma najciekawszy plakat promujący zdrowy styl życia. Tutaj również nie do pokonania okazała się klasa II d ze szkoły podstawowej, zaś z gimnazjum klasa I b. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe sponsorowane przez Gminę Łęczna i Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans. Imprezę swoją obecnością zaszczycili goście: Kazimierz Radko – sekretarz Powiatu Łęczyńskiego oraz dyrektorzy biorących udział w imprezie placówek oświatowych.

Oprac.  M. Makara, M. Winiarska