Mistrz Pięknego Czytania
Dodane przez wmuszynski dnia 04.12.2017 21:57
czytanie
29 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny mieli okazję walczyć o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Warto dodać, że w tym roku uczestnicy konkursu próbowali „odczarować” troszkę zapomniane, często nielubiane lektury, bo to właśnie z nich pochodziły wybrane fragmenty. Zarówno uczniowie klas I- III, bo to oni zmagali się w pierwszej turze, jak i uczestnicy z klas IV- VI wspaniale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem.

Treść rozszerzona

Czytanie książek jest niczym ambrozja. Dodaje sił, przenosi w świat, w którym można w jednej chwili stać się złym czarnoksiężnikiem lub pomysłowym szewczykiem. Wszystko jest kwestią wyboru.
29 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny mieli okazję walczyć o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Warto dodać, że w tym roku uczestnicy konkursu próbowali „ odczarować” troszkę zapomniane, często nielubiane lektury, bo to właśnie z nich pochodziły wybrane fragmenty.
Umiejętności pięknego czytania, a w przypadku klas starszych, także uzasadnienia doboru tekstu oceniało jury w składzie:p. Jadwiga Ćwirko, p. Barbara Woźnica,  p. Grażyna Iwanek , p. Maria Olech oraz przedstawicielki Rady Rodziców: p. Anna Molesztak i p. Anna Judin-Bojarczuk.
Po długich obradach jury postanowiło przyznać tytuł laureata następującym uczniom:
-Barbara Kłoda kl. 1 a
-Kinga Budzyńska kl. 1 c
-Julian Koziej kl. 1 d
- Bianka Mikiciuk kl. 1 e
- Zuzanna Mazur kl. 2 b
-Lena Gańska kl. 2 a
-Martyna Lachowska kl. 2 a
- Karolina Bicz kl. 3 a
-Milena Ziętek kl. 3 b
- Nikola Korecka kl. 3 c
-Milena Świrk kl. 3 d
-Jakub Nowak kl. 3 d
- Bernadeta Słowik kl. 3 e

W klasach IV-VI najlepsi okazali się:
-Martyna Ozga kl. 4 c
-Natalia Zwolak kl. 4 c
-Julia Książek kl. 5 c
-Pola Walatek kl. 5 c
-Dominika Grodecka kl. 5 d
-Matylda Wójcik kl. 6 a
-Katarzyna Drozd kl. 6 a
-Nikola Cieniuch kl.6 b
-Wiktoria Grzywacz kl. 6 b
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Konkurs zorganizowały panie: Grażyna Iwanek, Elżbieta Polak, Barbara Woźnica oraz Monika Książek – Murawska.

Oprac. Organizatorzy konkursu
czytanie