Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Integracja w naszej szkole

Pierwsza klasa integracyjna powstała w naszej szkole w roku szkolnym 1997/98. Obecnie funkcjonuje 5 klas integracyjnych. Dużą  rolę w tworzeniu klas integracyjnych mają rodzice dzieci niepełnosprawnych. To dzięki ich wierze i przekonaniu, że nauka dzieci w klasie integracyjnej korzystnie wpłynie na rozwój wszystkich dzieci, już od 11 lat klasy takie funkcjonują w naszej szkole.

Do klas integracyjnych przyjmowani są uczniowie z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, nie tylko z rejonu naszej szkoły. Oddziały integracyjne pracują w oparciu o program sześcioletniej szkoły masowej, który co roku jest modyfikowany do aktualnych potrzeb i możliwości intelektualnych dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Oprócz tradycyjnych metod nauczania i wychowania w klasach integracyjnych stosowane są różnorodne metody wspomagające : Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Dobrego Startu M. Bogdanowicz, kinezjologii edukacyjnej Paula Denisona, terapii muzyką i ruchem Stadnickiej, 18 struktur wyrazowych E. Kujawy i M. Kurzyny oraz naukę pływania z elementami hydroterapii, hipoterapię, muzykoterapię oraz terapię zabawą. Ogromną rolę w oddziaływaniach wychowawczych ma realizacja programów profilaktycznych „Spójrz inaczej®” i „Spójrz inaczej na agresję” A. Kołodziejczyka.

Zajęcia klas integracyjnych odbywają się w odpowiednio przygotowanych klasopracowniach  z zapleczami, w których są komputery nauczyciele oraz  cenne pomoce do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.Uczniowie klas integracyjnych biorą czynny udział w pracach wszystkich organizacji uczniowskich działających na terenie naszej szkoły oraz w licznych kołach rozwijających ich zainteresowania i pasje. Co roku uczestniczą w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki, Teatru i Plastyki, którego organizatorem jest od wielu lat Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym  koło w Łęcznej. Współpraca z Centrum Kultury i Miejsko-  Gminną Biblioteką Publiczną pozwala uczniom na udział w konkursach plastycznych, recytatorskich i  poetyckich, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Integracja dokonuje się na wielu płaszczyznach, także  poprzez sport. 31 maja 2002 roku z inicjatywy naszej koleżanki Małgorzaty Gomółka zorganizowano I Olimpiadę Integracyjną pod hasłem „Nie mów mi jakim mam być. Powiedz, jaki jesteś, a chętnie pójdę za Tobą”. W kolejnym roku szkolnym uczniowie klas integracyjnych współzawodniczyli w wielu konkurencjach sportowych pod hasłem „Pomagać innym, to mądrość ujęta w ramy serca i etyki. W tym roku odbyła się już VII Olimpiada Integracyjna, której przyświecało hasło: „Żyj zdrowo… na sportowo… owocowo- jarzynowo”. Głównym organizatorem tych rozgrywek sportowych jest Powstałe w naszej szkole w 2001 roku Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans.

opr. Ewa Machulska


Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www