WYCIECZKA GRUPY „D”

19 czerwca 2018

Dnia 18 czerwca 2018 przedszkolaki z grupy 0 „D” wybrały się do lubelskiej Manufaktury „Cukier-Lukier”.  W tej maleńkiej cukierkowni są produkowane ręcznie cukierki, karmelki oraz lizaki. Nasze przedszkolaki obserwowały ich powstawanie od momentu wylania karmelowej masy na kamienny blat do uformowania przez każde dziecko swojego lizaka.Wyprawa przyniosła wiele radości, a kolorowa pracownia z mnóstwem pyszności wyglądała tak apetycznie, że dzieci nie mogły oprzeć się obejrzeniu wszystkiego z bliska. Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia. Z cukierkowni wyruszyliśmy do MPK Lublin. Na miejscu przywitała nas pani Kasia wraz z firmową maskotką – KOZIUTKIEM. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska zabytkowy autobus GUTEK, a nawet odbyć nim przejażdżkę. To dopiero była frajda, a najfajniejsze miało dopiero nastąpić. Kto by nie chciał siedzieć w środku trolejbusu  kiedy jest myty wielkimi szczotkami?, a my mieliśmy taką okazję. Przedszkolaki mogły także porównać podróżowanie nowoczesnym autobusem z jazdą starego typu. Dzięki pani Kasi zdobyliśmy ogromną wiedzę na temat komunikacji miejskiej, już wiemy czym jest tzw. „ciepły guzik”, ile jest autobusów i trolejbusów w zajezdni, a nawet jakie trzy największe miasta posiadają trolejbusy. Wspólnie ustaliliśmy także zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy prezent.

Dziękujemy bardzo panu Tomaszowi Fularze za możliwość uczestniczenia w tak ciekawej i pouczającej wycieczce.