Home » Bez kategorii » Warsztaty dietetyczne

Warsztaty dietetyczne

Dzieci z grupy 0 ,,A” miały okazję wziąć udział w warsztatach dietetycznych, poprowadzonych przez p. Kamilę Kowal – dietetyczkę z gabinetu Projekt Zdrowie. Celem spotkania była promocja zdrowego odżywiania oraz nabywanie przez dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów dzieci poznały na czym polega praca dietetyka oraz kiedy korzystamy z jego pomocy. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami higieny sporządzania posiłków, wykonywały zespołowo zdrowe przekąski, takie jak: ,,Ślimaki z tortilli”, ,,Fit Monte” oraz słodkie, ale zdrowe kulki twarogowe. Po wykonaniu przekąsek mali miłośnicy zdrowego odżywiania mieli okazję zaprezentować samodzielnie sposób ich wykonania oraz poddać je degustacji.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało smaczną owocową niespodziankę.