Home » Bez kategorii » WALENTYNKI

WALENTYNKI

Dnia 14.02.2020 r. wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Świętego Walentego. Poznały historię tego święta oraz tradycję obchodzenia Walentynek, która zyskała popularność w Polsce dopiero w latach 90.XX wieku. Do najpopularniejszych w Polsce zwyczajów walentynkowych należy wysyłanie kartek z miłosnym wyznaniem, obdarowywanie ukochanej osoby prezentami i wspólne wyjście do
kina lub na romantyczną kolację.
Dzieci wykonały własnoręcznie piękne walentynkowe kartki, serduszka dla swoich rodziców i walentynek,  pachnące świeczki w kształcie serca, kolorowały kolorowanki 3d, które przedstawiały zakochane ptaszki oraz odkodowały najważniejsze słowo tego dnia LOVE – czyli MIŁOŚĆ. Mama Olafa upiekła dla przedszkolaków pyszne babeczki. Ponadto przedszkolaki układały interaktywne puzzle walentynkowe, rozwiązywały quizy  oraz oglądały bajkę o Św. Walentym, miały pocztę walentynkową oraz robiły „Łapacze snów” z serc z masy porcelanowej.

Przedszkolaki wiedzą, że kocha się na co dzień, a nie tylko od święta. Pamiętają, że wyrażanie swoich uczuć do drugiej osoby jest bardzo ważne i każdy człowiek potrzebuje być kochanym.