„-Świnko pomożesz mi tu posprzątać?- zapytał sęp Daniel..
– Jasne Danielu…tylko… ojej rozcięłam sobie kopytko, sępie ratuj!…”
      To fragment  inscenizacji z pierwszej pomocy, przeprowadzonej 8 czerwca dla dzieci z klas zerowych przez Panią Martę Brodowską- ratownika medycznego ze Strefy Pierwszej Pomocy.

Pani Marta pokazała dzieciom sprzęt ratownika, tj. worek Ambu, pulsoksymetr, nosze, defibrator, koc ratunkowy, apteczkę ratownika. Przedszkolaki  zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ze sposobem opatrywania ran, przypomniały sobie numery alarmowe oraz dowiedziały się jak w przypadku zauważonego zagrożenia/ wypadku sformułować prawidłowy meldunek wezwania służb ratowniczych.

Podczas ćwiczeń praktycznych, dzieci miały okazję samodzielnie zabandażować koledze nogę lub rękę, poćwiczyć na fantomie masaż serca- z wyświetlonym przez rzutnik wykresem masażu  oraz poczuć się jak mały doktor gipsując balon.

Wszystkim bardzo podobało się szkolenie, a zdobyte i utrwalone wiadomości mogą pomóc w uratowaniu komuś zdrowia,  a nawet życia.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za przeprowadzenie w tak ciekawy sposób szkolenia oraz zaprezentowanie sprzętu potrzebnego ratownikowi medycznemu !

c1

c2