Home » Bez kategorii » Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”  H. Bechlerowa

Bez misia nie możemy się obejść, dlatego trudno sobie nawet wyobrazić, żeby misie zostały pominięte w książkach.  Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach, baśniach, a także filmach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej… pluszowe. W naszej bibliotece gościły także misie z okazji Święta Pluszowego Misia. Dzień ten obchodzony jest od 2002 roku. Historię pluszowego niedźwiadka zaprezentowali najmłodszym Julian Koziej, Filip Trus i Lena Mazurek. Miłą niespodzianką była wizyta rodziców: Olgi i Łukasza Drozdów,  Sylwii Trojak, Joanny Flisiuk oraz babci Anny Kłody, którzy czytali opowieść „O Puchatku i trudnym prezencie”.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie i aktywnie włączyły się w świętowanie, śpiewając piosenki, układając puzzle, odgadując zagadki i odpowiadając na liczne pytania. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali  „coś”, co wszystkie misie lubią najbardziej – złocisty, słodki miodek.