W maju, w ramach projektu matematycznego, w grupach przedszkolnych realizowany był  temat: „Liczymy pieniądze – dodajemy i odejmujemy w zakresie 10”.

Podczas zajęć dzieci mogły przypomnieć sobie  obowiązujące w Polsce nominały monet i banknotów. Porównywały liczby w zakresie dziesięciu, stosując znaki <, >, =.  Poruszano tematy: z jakich dóbr korzystamy, za co płacimy pieniędzmi.

Dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej charakterystyczną formą aktywności jest zabawa tematyczna, w której dziecko wchodzi w określone role i odtwarza rzeczywistość otaczającego świata naśladując dorosłych. Najwięcej radości dostarczyła przedszkolakom zabawa w sklep, w którym dzieci zgromadziły zabawki, ubrania, owoce, gry, klocki i wiele innych przedmiotów. Nie zabrakło również kasy dla ekspedientki. Zabawa tematyczna  ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, uczy zgodnego współdziałania, rozwija wyobraźnię, umiejętność liczenia, kształtuje cechy charakteru: wytrwałość, cierpliwość i życzliwość dla innych.

Odbyła się też zabawa „umiem liczyć do dziesięciu”, czyli jak zostać „Mistrzem liczenia”.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie i chętnie podejmowały różne role.

20180516_095302

20180516_095811