Dzień Dziecka to święto, które wszyscy z radością celebrujemy. Z tej okazji oddział przedszkolny 0 „d” wybrał się na wycieczkę do Lublina – „Śladami legend Lublina”. Pani przewodniczka opowiadała nam różne historie związane z Lublinem, niektóre śmieszne, niektóre straszne, po części prawdziwe i nieprawdziwe. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa naszego miasta wojewódzkiego, poznaliśmy historię herbu, a także zobaczyliśmy kamień, który przynosi pecha i słynną „czarcią łapę”. Na końcu zwiedzania Starego Miasta czekała na nas niespodzianka- skrzynia pełna skarbów. Były w niej książki dla każdego z nas pt.„ Legendy Lublina dla dzieci”, z dedykacją autorki- Magdaleny Mazur- Ciseł. Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy do Strefy Wysokich Lotów. Tam naprawdę dostaliśmy skrzydeł. Biliśmy rekordy w skakaniu na trampolinach i skokach do basenów z pianką. Niektórzy z nas już łączą swoją przyszłość z akrobatyką sportową lub cyrkiem. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły.