Home » 2018 » grudzień » 07

Daily Archives: 7 grudnia 2018

Andrzejki w naszych ,, zeróweczkach,,

Jak tradycja dawna nakazuje , 30 listopada obchodzimy ,,Andrzejki,,. W naszych zerówkach było to święto , na które dzieci czekały z ogromną ciekawością. Wychowawczynie przygotowały dla swoich klas ciekawe scenariusze na ten dzień. Panie opowiedziały dzieciom o dawnych tradycjach andrzejkowych na wsiach i w mieście. Nie obyło się także bez wróżenia , przekłuwania czerwonych serduszek z imionami, ciasteczek z wróżbą, zabawnych konkurencji oraz andrzejkowej dyskoteki. Wszyscy bawili się doskonale.

Barbórka – Dzień Górnika

Barbórka to obchodzone w dniu 4 grudnia najważniejsze święto górników. Dzień ten stał się okazją do przybliżenia przedszkolakom ciężkiej pracy górników, a jednocześnie do podziękowania za ich trud. W związku z tym wszystkie przedszkolaki zaangażowały się w to święto, zapraszając górników do naszej szkoły na spektakl słowno – muzyczny „Dzień Górnika”, prezentując wiersze i piosenki o tematyce górniczej. Po zakończonym występie górnicy przedstawili prezentację multimedialną, pokazującą ich ciężką pracę, proces wydobycia węgla oraz zaprezentowali przedmioty niezbędne w swojej pracy. Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły naszym gościom życzenia, a w zamian otrzymały słodkości. Bardzo dziękujemy górnikom, Dyrekcji oraz rodzicom za zaangażowanie się w to ważne dla naszego miasta święto. A górnikom życzymy, aby zawsze czuwała nad nimi Święta Barbara. Koordynatorem uroczystości była pani Iwona Szczuka, natomiast oprawę muzyczną przygotowała pani Renata Panas.