Home » 2018 » grudzień » 04

Daily Archives: 4 grudnia 2018

Tydzień Pluszowego Misia

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły uroczyście Dzień Pluszowego Misia przypadający na 25 listopada. Z tej okazji nauczyciele przygotowali ciekawe lekcje oraz gazetki tematyczne. Wychowawcy wykorzystując wiersze, opowiadania, bajki oraz zabawy przypomnieli dzieciom znane misie m. in. Kubusia Puchatka, Colargola, Misia Uszatka, Misia Paddingtona i inne. Uczniowie dowiedzieli się jak powstało Święto Pluszowego Misia i ile ma już lat, jaka historia wiąże się z powstaniem maskotki i od czyjego imienia powstała jej nazwa. Uczniowie nauczyli się śpiewać piosenkę „Ania i miś” z ciekawym brzmieniem gitary basowej oraz grać na Bum-bum rurkach do piosenki pt: „Jadą, jadą misie”.
Uczniowie oddziałów przedszkolnych brali również udział w konkursie recytatorskim „Dla Ciebie – Pluszowy Misiu” zorganizowanym przez Miejsko -Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęcznej, w którym to zajęliwysokie miejsca, dumnie reprezentując nasza szkołę:
Zuzanna Figura – I miejsce
Jakub Woronowicz – II miejsce
Nathaniel Baczewski – wyróżnienie
Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie były nagrody w postaci pluszowych misiów oraz pamiątkowe dyplomy.