Home » 2018 » listopad » 19

Daily Archives: 19 listopada 2018

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…”

W tym roku obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę. To już 100 lat mija, odkąd Polska na nowo zaistniała na mapach.Nasze oddziały przedszkolne, które dbają o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej ojczyzny, również aktywnie włączyły się do celebrowania tak ważnego wydarzenia. 9 listopada przedszkolaki ubrane na galowo wzięły udział w uroczystości pt. „Piękna nasza Polska cała”. Podniośle odśpiewały cztery zwrotki Hymnu Polski, tym samym włączyły się do ogłoszonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej akcji „Rekord dla Niepodległej.” Dowiedziały się o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na długie lata zniknęła z mapy Europy. Następnie każda z grup przedszkolnych przedstawiła piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wiersz o tematyce patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały”  ( „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełza), a także zaprezentowały swe umiejętności taneczne, przedstawiając wybrane zabawy ludowe, tańce kaszubskie oraz Mazowsza. Zaprezentowane przez dzieci teksty, melodie i tańce były wyrazem miłości do Ojczyzny oraz hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Ojczyznę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.