Home » 2018 » listopad » 15

Daily Archives: 15 listopada 2018

Nasza „Mała Ojczyzna”

W ramach realizacji kolejnego z zadań projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”– wysłanie pocztówki swojej miejscowości na adres koordynatora projektu- przedszkolaki z grup 0„B”
i 0„C” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, celem których było kształtowanie więzi
z najbliższym środowiskiem – ich „Małą Ojczyzną” poprzez poznawanie piękna i bogactwa miejsca, w którym żyją. Przedszkolaki ozdobiły też pocztówki z wizerunkiem Łęcznej oraz, z pomocą nauczyciela, napisały pozdrowienia.  Wykonały również pracę plastyczną „Łęczna w moich oczach”. Zwieńczeniem zajęć było wspólne udanie się na pocztę i wysłanie kartek z pozdrowieniami z naszej „Małej Ojczyzny”.

Lekcja patriotyzmu

8 listopada klasę „0” C odwiedził wyjątkowy gość – Pani Barbara Wójcik z MGBP w Łęcznej. Pani Basia poprowadziła bardzo ciekawą lekcję biblioteczną nawiązującą do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały wybranych fragmentów książki  „Basia i wolność” Zofii Staneckiej, a tytułowa bohaterka zdała się podbić dziecięce serca… Dowiedziały się, co to jest wolność – w tym wolność wyboru, czym są mądre rządy w państwie, co znaczy być patriotą, czym różnią się zakazy od zasad i jak je respektować oraz że każda nasza decyzja wiąże się z konsekwencjami. Nie zabrakło też podniosłego momentu jakim było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – orła białego strażnika polskich granic. Dzieci dostały też upominki – zakładki do książek i słodycze.
To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która na pewno zostanie na długo przez nie zapamiętana …