Home » 2018 » listopad » 07

Daily Archives: 7 listopada 2018

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – SZLAKIEM HISTORII

„Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich.”

Jednym z ważniejszych świąt, które obchodzimy w naszej kulturze, jest święto Wszystkich Świętych obchodzone co roku 1 listopada. To czas zadumy nad grobami bliskich, ale również i tymi, którzy walczyli i zginęli w obronie ojczyzny.  Pod koniec października dzieci z oddziałów przedszkolnych odbyły cenną lekcję historii oraz szacunku, odwiedzając Grób Nieznanego Żołnierza oraz Powstańców Styczniowych znajdujący się na cmentarzu w Łęcznej. Każde dziecko złożyło płonący znicz- symbol pamięci o zmarłej osobie i wiary, że przebywa w niebie, krainie szczęścia. Zadumą, minutą ciszy, a nawet spontaniczną modlitwą rozpoczętą przez dzieci uczciliśmy pamięć tych bohaterów, którym zawdzięczamy wolność ojczyzny. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w podarowanie dzieciom zniczy.

Projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” – zadanie: „Napisz kartkę Bohaterom”

W ramach realizacji jednego z zadań projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” – „Napisz kartkę Bohaterom” przedszkolaki z grup 0„C” i 0„E” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, celem których było przybliżenie historii Powstania Warszawskiego oraz uczczenie pamięci jego uczestników. Chcąc okazać swoją wdzięczność, dzieci własnoręcznymi rysunkami przyozdobiły kartki dla Bohaterów Powstania oraz wykonały pracę  plastyczną. Następnie, wraz z wychowawczyniami, udały się na pocztę, by wspólnie wysłać przesyłkę zawierającą podziękowania dla nich za walkę o wolność i niepodległość Ojczyzny.