„Ty to masz szczęście…” (wideo)
Święto Niepodległości
„Ty to masz szczęście, że w tym momencie żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą …” Słowa tej piosenki stały się myślą przewodnią szkolnej uroczystości zaprezentowanej z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie z klasy III c: Agata Gajowiak, Marta Winiarska, Aleksandra Bicz, Marcin Perdun, Mateusz Włodek, Oskar Regec, Natalia Mitrus, Aleksandra Wołos, Szymon Czuba, Patryk Jakubczak, Ania Grzegorczyk, Natalia Ustrzycka, Anita Wojciechowska, Daniel Malarek, Bartek Skoczylas oraz III a: Dawid Macioszek i z II d: Michał Grabiec, przedstawili poetycko-muzyczne obrazy z wędrówki przez okres zaborów i dni walki o wolność aż po odzyskanie długo oczekiwanej niepodległości.
#SuperKoderzy w naszej szkole
robotyka
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Fundacji Orange pod nazwą #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Udział w nim stwarza możliwość rozwoju kreatywności oraz doskonalenia umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole. Podczas zajęć pozalekcyjnych, w których uczestniczą chętni uczniowie z klas IV, realizowana jest ścieżka Majsterkowicze 2.0.
Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości (wideo)
Święto Niepodległości
11 listopada każdego roku odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina czas, gdy nasz kraj odrodził się po 123 latach niewoli.
Wycieczka do Warszawy
wycieczka
3 listopada uczniowie klas  II c, II a i II b pod opieką p. M. Olszewskiej, p. E. Gwardy i p. A. Lipińskiej udali się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Gimnazjaliści oddali hołd bohaterom zrywu niepodległościowego. Wiele ekspozycji ma charakter interaktywny. Obejrzeliśmy dokumenty, mapy, tablice, przedmioty osobiste oraz filmy. Czas wolny spędziliśmy w galerii, robiąc przedświąteczne zakupy.
Dzień Zdrowego Śniadania.
sniadanie
W dniu 8 listopada  2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej zorganizowano Dzień Zdrowego Śniadania.
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki niemu uczniowie lepiej koncentrują się podczas zajęć lekcyjnych, mają więcej energii i siłę do zabawy.

Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.