Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości (wideo)

11 listopada każdego roku odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina czas, gdy nasz kraj odrodził się po 123 latach niewoli.

Również nasza szkoła włączyła się w obchody 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie brali udział w powiatowych uroczystościach patriotycznych z okazji tego święta. Po Mszy Świętej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej odbył się przemarsz ulicami miasta na Plac Powstań Narodowych. Tutaj, po wystąpieniach okolicznościowych, odbył się apel poległych i odprawiono modlitwę. Harcerze zaciągnęli warty honorowe. Delegacje instytucji, szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert orkiestry górniczej.

Fragment homilii ks. Karola Madejka wygłoszonej podczas Mszy św.

fot. Witold Muszyński

Bierzemy udział