Dzień Zdrowego Śniadania.

W dniu 8 listopada  2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej zorganizowano Dzień Zdrowego Śniadania.
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki niemu uczniowie lepiej koncentrują się podczas zajęć lekcyjnych, mają więcej energii i siłę do zabawy. Organizatorami akcji byli uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią Beatą Słomką, klasy IIIc – Marią Olech i klasy IIId – Ewą Żelechowską.

Uczniowie przeprowadzili również rozmowę z panem dyrektorem - Sławomirem Winiarskim, podczas której uzyskali informację na temat prawidłowego odżywiania. Następnie  w czasie zajęć przygotowali drugie śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na stołach zagościły kolorowe, pyszne i zdrowe kanapki oraz warzywa i owoce. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem, uczniowie chętnie częstowali się przygotowanym zdrowym posiłkiem. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom dzieci nabędą prawidłowych nawyków żywieniowych.

Opr. B. Słomka, M. Olech, E. Żelechowska

sniadanie