Dzień Głośnego Czytania

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczennice z klasy VIA: Julia Pieniak, Wiktoria Karbowniczek, Matylda Wójcik i Alicja Kotowicz przygotowały i zaprezentowały dzieciom z klas 0-III dramę opartą na bajce profilaktycznej autorstwa pani Katarzyny Szymańskiej pt. ,,MIT O PEWNYM KOCIE PACIE”.

Pani Marzena Winiarska – pedagog szkolny przedstawiając maskotkę Kota Pata – wykonaną własnoręcznie przez p. Alinę Knap, opowiedziała dzieciom o działalności szkolnej grupy PaT (Profilaktyka  a Ty). Przy okazji  przypomniała dzieciom, jak powinny zdrowo żyć. Pani Grażyna Iwanek zaprosiła naszych uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Wybrane przez komisję prace ilustrujące przygody Kota PATA zostaną opublikowane w książeczce profilaktycznej.

Pat

Bierzemy udział w V edycji ogólnopolskiego programu.