Certyfikat – „Lepsza Szkoła” dla SP nr 4

CERTYFIKAT – „Lepsza Szkoła”
dla Szkoły Podstawowej nr 4
w Łęcznej

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej od wielu lat bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA w ramach, którego nasi uczniowie wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce piszą ogólnopolskie standaryzowane specjalistyczne testy z matematyki pt. „Sesje z plusem”  - na „wejście”, w połowie i na koniec roku szkolnego.

W ramach tego projektu szkoła:
  • mierzy poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,
  • analizuje osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami  pozostałych uczestników programu.
Po każdym przeprowadzonym teście mamy  możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów oraz  klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Za każdym razem uzyskujemy informację, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności. Dzięki udziałowi w tym programie nauczyciele matematyki naszej szkoły mają możliwość obiektywnej oceny postępów uczniów i opracowany materiał do prezentacji wyników na wywiadówkach dla Rodziców.

opr. Eugenia Kowal

Bierzemy udział w V edycji ogólnopolskiego programu.