Super lekcje

Klasy 2e i 3d w CN Leonardo i Geoparku w Kielcach

14 czerwca uczniowie klasy 2e i 3d wyruszyli do Kielc. Po drodze zwiedzili ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Dobrze, że była to wczesna pora, bo „ciarki chodziły po plecach”, gdy słuchało się opowieści  o duchach, które w nocy chodzą wśród ruin. Następnym punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam dzieci miały okazję obejrzeć wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna” . Mogły „wejść do serca”, zobaczyć płuca palacza, zmierzyć potęgę swego skoku, skontrolować refleks i koncentrację. Duże zainteresowanie wzbudził wózek inwalidzki. Kto chciał, mógł spróbować pokonać na nim różne przeszkody, czyli zrobić to, z czym ludzie niepełnosprawni radzą sobie na co dzień. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie jest łatwo poruszać się na wózku i trzeba zawsze pamiętać o tym, jak ważne jest zdrowie i szanować je.

Z CN Leonardo  uczniowie pojechali do Geoparku, który znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu. Tam w Centrum Geoedukacji wzięli udział w warsztatach szlifowania kamieni, które potem zabrali na pamiątkę, zwiedzali Galerię Ziemi, a wszystko zakończyła podróż w głąb Ziemi, czyli seans w Kapsule Symulatorze 5D. Ciekawość wzięła górę nad strachem i wszyscy zjechali aż do jądra Ziemi, jednak emocje sięgały zenitu, bo naprawdę dziwne rzeczy działy się po drodze. Ten wyjazd na pewno długo pozostanie w pamięci.
Opr. A. Stacharska, R. Panas
wycieczka

Bierzemy udział w IV edycji programu.